בצלאל סמוטריץ', מורכב ומסוכן יותר מסתם איש ימין קיצוני הזוי. ראיון

הוא רוצה לגדוע את התקווה של הפלסטינים להקים מדינה וחושב שאפשר להרוג זורקי אבנים; הוא לא מקבל את הלהט"בים, וגם לא חילונים או רפורמים, אבל אוהב את כל היהודים ולא מהסס לחבור לשמאל כדי לקדם נושאים שהוא מאמין בהם. מי שרואה בבצלאל סמוטריץ' סתם עוד איש ימין קיצוני הזוי מפספס דמות מורכבת - ומסוכנת - בהרבה. ראיון עם האיש שהוחזק פעם במעצר ארוך בשב"כ ושואף להיות שר הביטחון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'. "מפחדים ממני כי אני יודע מה אני עושה"צילום: תומר אפלבאום
רוית הכט
רוית הכט
רוית הכט
רוית הכט

התנאי היחיד של ח"כ בצלאל סמוטריץ' לראיון (ובעיקר של יועץ התקשורת שלו, החרד לתדמיתו) היה שלא נדבר על הקהילה הלהט"בית. הדרישה הזאת הפתיעה אותי. אני אמנם "חברת הקהילה", אבל דעותיו בנושא הזה היו הדבר האחרון שעניין אותי בסמוטריץ'. ראיתי בו דברים שהפחידו אותי הרבה יותר. דברים אחרים עוררו בי סקרנות.

לאחר התבטאותו בפרשת היולדות אמנם כתבתי עליו שהוא בסך הכל גזען, אבל למעשה זיהיתי שהוא לא סתם פרימיטיבי נמוך מצח. ואכן, אחרי כמה וכמה שבועות שבהם הצטרפתי אליו לאירועים שונים וליוויתי אותו בפגישות ארוכות — התחזקתי בדעתי. מי שמסתפק באמירות הסהרוריות של סמוטריץ' על קהילת הלהט"בים ("היתה לי פעם פאדיחה כשהשתמשתי במושג לא מוכר, בפאנל הזה, שאמרתי שאני הומופוב גאה ועד היום רודפים אותי. מאז למדתי את הלקח, אני לא משתמש במילים שאני לא מבין לגמרי מה הן אומרות") מפספס דמות מורכבת בהרבה — בעלת נכסים כמו חוכמה, הומור ואומץ מחד גיסא ובעלת פוטנציאל סכנה גדול בהרבה משל ליצן ימין מצוי מאידך גיסא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ