הזוג מהערבה שמתרוצץ בכל העולם כדי לשקם קהילות שנהרסו

מפגש מקרי עם הדלאי לאמה שינה את חייהם של טטה ורייזי דגני: השניים, ממקימי היישוב צוקים, מסייעים לנפגעי אסונות בעזרת מיזם כוורות שאפתני ובונים מחדש כפרים שנחרבו. אחרי שהגיעו לכל רחבי הגלובוס, מנפאל ועד פיג'י — תוך כדי מאבק בביורוקרטיה, בדרישות לשוחד ובדבורים עצלניות — הפרויקט שלהם עובר דירה וממשיך לשלב הבא

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הדבוראים טטה ורייזי דגני
טטה ורייזי דגני. לא פועלים כישראלים, אלא כבני אדםצילום: תומר אפלבאום
רועי צ'יקי ארד
רועי צ'יקי ארד

זה שמונה שנים שבני הזוג רייזי (58) וטטה (60) דגני, עד לאחרונה תושבי היישוב צוקים שבערבה, מסייעים לתושבי הכפר הזעיר רטנקוט שבנפאל. "התאהבנו במקום הזה, אני לא יודע להסביר למה", אומר טטה על הכפר הזעיר ממזרח לקטמנדו, שבעונות מסוימות יש לצעוד שלוש שעות כדי להגיע אליו מבעד לעליות ומורדות תלולים.

בין היתר, ניצלו השניים את הידע האדריכלי ואת ניסיון הניהול שלהם כדי לסייע בשיפוץ בית הספר המקומי. הם גילו שאין בסביבה תחנת טיפול רפואי, ויחד עם ילדיהם העבירו קורס עזרה ראשונה לתושבי הכפר שעל ההימלאיה, ולתושבי 20 הכפרים הסמוכים. בזכות הרקע של טטה כגבן מצליח, הם גם ניסו לבנות מחלבה לגבינות עזים שבה יועסקו פליטים מטיבט — הכל בהתנדבות, ובהתחלה גם במימון עצמי. לפעמים הם הצליחו, לפעמים פחות. המחלבה, למשל, כשלה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ