תורת המידות והמדינה על־פי ברץ

ד"ר רן ברץ, שבתקופתו כראש מערך ההסברה הגיעו יחסיו של ראש הממשלה עם התקשורת לשפל חסר תקדים, נלחם כעת על חייו של "מידה", אתר הימין השמרני שהקים. בראיון הוא מספר על נסיבות עזיבתו את הלשכה ("גיליתי תקשורת שמועלת בתפקידה"), פורש את משנתו הכלכלית הרדיקלית ("שכר מינימום פוגע בחלשים") ומסביר מדוע במקרה של נתניהו, דווקא היעדר החזון הוא ההישג האמיתי

רן ברץ. "השמאל הכלכלי פועל מתוך תחושת צדק בזמן שהוא רומס את חירותם של המוני אנשים, מכל העשירונים"
רן ברץ. "השמאל הכלכלי פועל מתוך תחושת צדק בזמן שהוא רומס את חירותם של המוני אנשים, מכל העשירונים"צילום: אמיל סלמן
הילו גלזר
הילו גלזר

מיד אחרי שעזב את הג'וב התובעני בלשכת ראש הממשלה, התמסר רן ברץ לתפקיד התנדבותי יוצא דופן: מנהל קבוצת הילדים בכדורגל של בית"ר מעלה אדומים. שלושה מארבעת ילדיו משחקים במועדון, וכך מפצה ברץ על הזמן שבו סדר היום שלו תאם לשעון נתניהו. אבל בשבילו, כבר מזמן לא מדובר במחויבות הורית והוא שקוע בה רגשית לעומק.

יום חמישי שעבר, האצטדיון במעלה אדומים. בעוד דקות אחדות תעלה בית"ר, מוליכת הליגה, להתמודדות מול ילדי מכבי "צו פיוס" שהם, שמדשדשת בשיפולי הטבלה. הבדלי הרמות ברורים, אבל מבחינת ברץ אין כאן מקום ל"פיוס", ובחדר ההלבשה הוא מתדרך את חניכיו, בהם המגן הימני יאיר ברץ, לרמוס את היריבה. "גם אם תוך עשר דקות אתם מכניסים עשרה גולים, זה לא משנה, ממשיכים כאילו 0:0", הוא מרביץ בהם מוטיבציה, "כל גול מתחילים מחדש. שוב לחץ, שוב מסירות, שוב ניצול מצבים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ