להיות נועה קירל: חמישה חודשים בדרכים עם נערה שהפכה לתופעה

״בכל מקום שאני הולכת אנשים רוצים ממני הכל. כל הזמן, כל היום. ואני ילדה בת 17 וחצי" ■ שני ליטמן התלוותה לכוכבת הנוער הפופולרית בישראל בניסיון להבין את סוד הקסם

נועה קירל
צילום: ינאי יחיאל
שני ליטמן
שני ליטמן
שני ליטמן
שני ליטמן

קשה לשכוח את האופן שבו בקעה לעולם נועה קירל. זה היה לפני ארבע שנים, בכתבת טלוויזיה שעסקה בשערורייה שעורר הקליפ הפרובוקטיבי שהוציאה הזמרת, אז בת 14. הסרטון, שליווה את השיר "קילר", השאיר את הצופים עם שאלה אחת: איך ההורים שלה איפשרו לה להצטלם ככה?

בקליפ ההוא פיזזה קירל כשהיא לבושה בחצאית קצרה וחולצת בטן. השפתיים המשורבבות, תנועות האגן, האצבע על זווית הפה והמבטים הפתייניים לא השאירו יותר מדי מרחב אסוציאטיבי. זה היה שמונה חודשים אחרי צאת השיר הראשון שלה, "מדברים". ההבדל בין שני הקליפים היה תהומי. גם בראשון ניכרו כישרון הריקוד, השירה, הקצב והפוטוגניות של הילדה מרעננה. אבל בעוד שב"מדברים" נראתה קירל כמו עוד ילדה מוכשרת ממשפחה טובה, ב"קילר" כבר אפשר היה להתחיל לפנטז. ולאו דווקא פנטזיה בנוסח לוליטה. זו היתה הפנטזיה של הסוכן רוברטו בן שושן, של ההורים אילנה ואמיר קירל ולפני הכל — כך לפחות נטען בעקביות — הפנטזיה של נועה עצמה: להפוך לכוכבת פופ ברמה שלא נראתה בישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ