שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
אלון עידן
המדד
אלון עידן
המדד

אם כן, שרית גומז תמונה לתפקיד הדוברת של חבר הכנסת כרמל שאמה-הכהן. גומז היא אחת המשתתפות בתוכנית "שלוש", שמשודרת בערוץ 2 (קשת). זו תוכנית המוגדרת כ"דוקו-ריאליטי" ובמרכזה שלוש נשים שמחפשות גבר שיתאים למערכת יחסים.

"דוקו-ריאליטי" זה שם יפה לתוכניות שכאילו מתעדות אנשים; ה"כאילו" מאוד חשוב, משום שבלעדיו התוכנית תיראה כמו החיים עצמם: לא מעניינת, לא קצבית, לא דרמטית, ואז הרייטינג יהיה נמוך, וחברות לא יירצו לפרסם ולא יהיה כסף וכל הטלוויזיה תיסגר וכולנו נמות. מהבחינה הזאת ה"כאילו" הוא קריטי, ולכן רוב התוכניות לאחרונה מתעקשות על "כאילו", ואנחנו, כצופים, משתפים פעולה: כאילו מתרגשים, וכאילו מתרשמים, וכאילו מתלהבים, וכאילו צופים. וכאילו חיים.

בכל מקרה, גומז תהיה הדוברת של ח"כ שאמה-הכהן. כרמל שאמה-הכהן הוסיף את השם "הכהן" כי כולם חשבו שהוא דרוזי. צודק: "כרמל שאמה" בלי "הכהן" באמת נשמע כמו דרוזי. אפילו כמו סתם ערבי. והוא הרי לא דרוזי. ובטח לא ערבי. חס וחלילה. עכשיו, עם "הכהן" בסוף, ברור שהוא יהודי. בישראל תמיד עדיף להיות יהודי.

לחצו להגדלה

בכל מקרה, גומז תהיה הדוברת שלו בכנסת. היא גברה על מועמדת אחרת, מאיה רובין, גם היא משתתפת ב"שלוש". יוצא ששתיים מתוך ה"שלוש" התחרו על תפקיד הדוברת של שאמה-הכהן. כששאלו אותו אם לקח את גומז מפני שהיתה בטלוויזיה, הוא ענה: "כמובן שלא". אחר כך הוסיף: "העובדה שרק המועמדות שלה יצרה באזז תקשורתי, מעידה שיש לה פוטנציאל". כרמל שאמה-הכהן מעריך באזז תקשורתי.

ובכן, אם לא בגלל הטלוויזיה, אז מדוע דווקא היא? "הרקע שלה כאלמנת צה"ל היווה משקל לא מועט", הסביר שאמה-הכהן. כן, מתברר שהיא לא רק עורכת דין ומשתתפת ריאליטי, היא גם אלמנת צה"ל. כך שבהחלט ייתכן שהיא ורובין עמדו על קו הסיום במירוץ לתפקיד הדוברת של כרמל שאמה-הכהן, ומה שהכריע לטובת גומז זה העובדה שרובין לא איבדה קרוב באיזו מלחמה או מבצע.

מסקנות:

"כרמל שאמה" נשמע כמו דרוזי.

"כרמל שאמה-הכהן" נשמע כמו יהודי.

עדיף להיות יהודי מאשר דרוזי.

כרמל שאמה-הכהן לא צופה בתוכניות כמו "שלוש". אבל מאוד מעריך אלמנות צה"ל.

כי צה"ל זה טוב.

דרוזים פחות.

המרחק בין "דוקו-ריאליטי" לכנסת מתקצר.

אבל ממש.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ