גוגל נתן, גוגל לקח

יש לריק סנטורום בעיה. כלומר, מלבד הדעות שלו

עידו קינן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עידו קינן

המועמד הרפובליקאי ריק סנטורום הפתיע בשבוע שעבר כשהגיע למקום השני בפריימריז באיווה בהפרש זעום. בניגוד להצלחה בקלפיות, סנטורום נחל כישלון בזירה לא פחות חשובה - גוגל. תוצאת החיפוש הראשונה של שם משפחתו (נכון לשבוע שעבר) היא Spreading Santorum, אתר שמציג את ההגדרה המילונית הבאה: "סנטורום (ש"ע): התערובת המוקצפת של חומר סיכה וצואה שהיא לפעמים תוצר הלוואי של מין אנאלי". למי שלא הבין, מצורף באתר איור גרפי במיוחד.

סנטורום, קתולי שמרן, הוא מתנגד קולני להומוסקסואליות, שהשווה אותה לגילוי עריות, זואופיליה, פדופיליה וקרא לאסור על יחסי מין אנאליים. התבטאויות אלו הקפיצו את דן סאבג', הומו בעל טור סקס בוטה ופופולרי. ב-2003 פנה סאבג' לקוראיו וביקש מהם לבחור הגדרה מינית גסה שתנציח את הסנאטור ההומופוב. לאחר שהתקבל התיאור הנ"ל, סבאג' הקים אתר לנושא והקדיש את זמנו ל"הפצצת גוגל" - קידום מלאכותי של אתר (הפצצה כזאת אצלנו העלתה לראש תוצאות החיפוש "כשלון חרוץ" את דף קורות החיים באתר הרשמי של ראש הממשלה).

היום, כשסנטורום נהפך למתמודד רציני לנשיאות, השתפרו תוצאותיו בגוגל ועם זאת עוד ועוד פרשנים טוענים שיהיה לו קשה להתגבר על מה שהם מכנים "בעיית הגוגל". "אם היה שם משהו כזה על (סגן הנשיא) ג'ו ביידן, הם היו נפטרים מזה", אמר סנטורום בספטמבר, אחרי שגוגל סירבה לבקשתו להסיר את האתר מהחיפוש, "הם טוענים שהם לא יכולים להתמודד עם זה, אבל אני חושד שזו לא האמת". עברו יותר משמונה שנים מאז ש"בעיית הגוגל" של סנטורום נולדה. תגידו מה שתרצו על סאבג', הבנאדם יודע להגיש את הנקמה שלו קרה ומוקצפת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ