לך תפנה את מגרון כשליהי גרינר מתחתנת

אלון עידן
המדד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלון עידן
המדד

מגרון הוא מאחז שנבנה על אדמות פרטיות של פלסטינים ולכן בג"ץ קבע שצריך לפרק אותו עד תחילת חודש מארס. העניין הוא, שליהיא גרינר מתחתנת עם יוסי צבר אחרי ארבעה חודשי היכרות בלבד, והיא לא מתנצלת על שום דבר.

המדינה לא ממש רוצה לפרק את מגרון ולכן ראש הממשלה שלח את בני בגין לסבן קצת את העניינים. הבעיה היא, שמרגול בדיוק חוזרת בגדול אחרי כל הסיפור של המעצר, ולא, היא ממש לא מסתכלת אחורה בזעם.

בגין הציע להעתיק את מגרון שני קילומטרים ימינה, כי שם זה לא אדמות פרטיות של פלסטינים. הקטע הוא שאלי טביב מתעקש שהוא לא עוזב את הפועל תל אביב, אף שהאוהדים מפגינים נגדו ונגד הבת שלו.

שני קילומטרים ימינה זה "אדמות מדינה", ולכן הפתרון של בגין נשמע סביר. הבעיה היא שחיילים לא יכולים לנסוע ברכבת משש עד תשע ביום ראשון בבוקר, וזה ממש לא בסדר כי חרדים לא משרתים בצבא ויש הדרת נשים ואתיופים מופלים לרעה.

"אדמות מדינה" זה אמנם גם שטחים כבושים, אבל זה בסדר, כי אין פלסטיני נודניק שרשם אותם בטאבו בתקופה העותמאנית. בכל מקרה, מה זה חשוב, הרי חנין זועבי כתבה מבוא לספר של בריטי שונא ישראל.

תושבי מגרון לא מסכימים לעבור שני קילומטרים ימינה, כי הם מעדיפים קרקעות פרטיות של פלסטינים מאשר סתם "אדמות מדינה". אותם לא מעניין שיאיר לפיד עושה דוקטורט בלי שיש לו תואר ראשון.

עכשיו אנשי ימין כועסים על ביבי ובגין. אולי כי הם לא מבינים שהטבעת שיוסי צבר הביא לליהיא גרינר גדולה מדי; ודני דיין, ראש מועצת יש"ע, מודיע שהמאחז לא יועתק עד תחילת מארס. צודק, אין טעם לעשות שום דבר עד שהטבעת של ליהיא גרינר תחזור מהצורף קטנה יותר; ובגין כועס שההצעה שלו לא התקבלה. אולי מפני שההצעה של יוסי צבר לליהיא גרינר כן התקבלה, אחרי ארבעה חודשים בלבד!

עכשיו כולם מחפשים פתרון שישביע את רצון כל הצדדים. הם רק לא מביאים בחשבון שההופעות של מרגול כבר מלאות לגמרי, שהאוהדים של הפועל תל אביב מתפוצצים, שיאיר לפיד חושב ששלי יחימוביץ' שמאלנית רדיקלית, שחיילים נאלצים להסתפק באוטובוסים, שחנין זועבי אנטישמית ושליהיא גרינר ממש - אבל ממש - לא מתנצלת על שום דבר.

שלום ליהיא גרינר, מה עמדתך ביחס להעתקת מגרון?

תגובות