יואב בורוביץ

הסיסמה שלהם, קריאת הקרב, היא E.T. GO HOME. אני בעיניהם חוצן. זה אפילו יותר גרוע מ"התימני", כך כינו אותי עד לאחרונה ביציעים לא מעט אוהדים. יגידו לכם שאין לזה קשר לצבע או לגזע, אבל אלה שטויות. הפועל קבוצה של אשכנזים. לא רק, כמובן, אבל הם נותנים שם את ההגמוניה.

אם להיות כן - הם לא שונאים אותי רק בגלל הצבע שלי. אי אפשר להכחיש את העובדה שהרסתי כבר קבוצה אחת, זו שאהדתי מימי ילדותי - הפועל כפר סבא. לפני שלוש שנים וחצי ערקתי ממנה לשורות הפועל ואפילו הבאתי אתי כנדוניה ארבעה שחקנים. שניים מהם תותחי על: דגלאס דה סילבה ואביחי ידין. בלעדיהם, אין דאבל ואין העפלה לליגת האלופות.

אז מה רוצים ממני האוהדים? בגלל שהעפלנו לצ'מפיונס ליג הקבוצה הכניסה עשרות מיליוני שקלים ואני עשיתי קצת כסף לביתי. מה, אסור? אני גדלתי בשכונת עלייה בכפר סבא בלי גרוש והיום אני שווה כמה עשרות מיליונים. בעשר אצבעות עשיתי את הכסף. אז מה הם חושבים לעצמם, שאני בכדורגל כדי לתת צדקה? בינינו, יש צדקות יותר ראויות מזה.

אז נכון שאסור לקחת כסף מקבוצת כדורגל והיא מוגדרת מלכ"ר. אבל אני לא מודה שלקחתי כסף לחשבון הבנק שלי. ניר ענבר, המנכ"ל שהתפטר, אמר ל"הארץ" שביקשתי להעביר יותר כסף ממה שהיה צריך על דמי העברה לשחקנים ואפשר היה להבין מזה שגזרתי קופונים נאים. אבל אני מכחיש. למה אני לא תובע את ענבר? שאלה טובה.

צילום: שרון בוקוב

עשו לנו לייק ותוכלו לקבל את מיטב כתבות סוף השבוע ישירות אליכם

אז אולי אוהדי הפועל בכל זאת זיהו משהו. אולי הם זיהו שאני לא ממש אוהד הפועל מלידה. נכון שרציתי להצטרף אליהם ואפילו תרמתי להם שחקנים חשובים ונתתי כספים פה ושם, אבל אני לא באמת נמצא כאן כדי לתרום. אני רוצה כסף. כך רציתי כל חיי. ואני רוצה תהילה והכרה. למה נפטרתי מאלי גוטמן? כי הוא קיבל את התהילה במקומי. ולמה פיטרתי את יוסי אבוקסיס? כי הוא דיבר עם מוני הראל, האויב שלי. ולמה פיטרתי את דרור קשטן? כי אני בעל הבית והוא אפילו לא ספר אותי מספיק כדי לענות לי לטלפון.

בנוגע לדורון אוסידון, איש חיי הלילה שהיה חבר שלי, אני באמת מצטער. אין לו מושג בניהול קבוצת כדורגל וזו טעות שלי. ובנוגע לניר ענבר, המנכ"ל הערכי, גיליתי שגם לו אין מושג. או שהוא פשוט לא האיש שלי. אני רוצה כאן רק אנשים שלי. גם השחקנים צריכים להיות אנשים שלי ולא חבורה של תאבי בצע שרק רוצים לסחוט אותי.

אומרים שיש כסף בקופה? צודקים. אבל אני בעל הבית. זה עסק שלי. ואני צריך למצוא דרכים להרוויח מקבוצת הכדורגל שלי. זאת השקעה. ואני בכלל בא מאמריקה - כאן ספורט הוא עסקים. הכל הוא עסקים והפועל בשבילי היא עסק. כדאי שהאוהדים יבינו זאת. ברור שאם יבוא מישהו ויציע לי כמה עשרות מיליוני שקלים על הפועל, אשקול למכור. אני ארצה יותר. אף על פי שלי הקבוצה הזו עלתה רק שישה מיליון שקלים בבמבי. איש עסקים מוצלח, כבר אמרתי. אז תנו לי קרדיט קיבינימט. ואל תקראו ליE.T , חבורה של גזענים מתועבים. אתם אומרים שהשתלטתי על קבוצת הכדורגל האהובה שלכם? אתם צודקים. אבל אחרי שהשתלטתי, זה שלי.

ובינתיים אני אשאר במיאמי עד שהמחאה שלכם תשכך. גם שכרתי צוות יועצי תדמית שיוציאו את הרוח מהמפרשים של המאבק שלכם. למרות שאני חייב להודות שעשיתם קמפיין די מרשים. מי ינצח בסוף? אני - כי אעזוב את הפועל בתנאים שלי. עם הכסף. ואתם? תמשיכו להתלונן על בעלבתים בעייתיים ותפרנים אחרים. כי אין כסף בכדורגל הישראלי. הוא לא עסק - וזאת הסיבה העיקרית שאין לו עתיד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ