האם הטכניון מדגיש את הנוכחות הנשית שבו כדי לפתות נרשמים?

את המבקרים ביום הפתוח במוסד קידם המשפט: "40% מהסטודנטים בטכניון הן סטודנטיות". דובר הטכניון: "זה בשביל לשבור את המיתוס"

מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר

"40% מהסטודנטים בטכניון הן סטודנטיות" - המשפט הזה, שהופיע על שלט גדול בצד תמונות של סטודנטיות חייכניות, קידם את פני המבקרים ביום הפתוח בטכניון.

טקטיקת השיווק הלא אופיינית הזאת באה על רקע חוסר שוויון מגדרי בתחום המדעים המדויקים באקדמיה. לאחרונה פירסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נתונים, שלפיהם בשנת 2009, מבין כלל 33.6 אלף בעלי תואר שלישי בישראל, 61 אחוז הם גברים ו-39 אחוז נשים. עם זאת, במדעים פיזיקליים, מתמטיקה, סטטיסטיקה ומדעי המחשב - תחומים שבהם הטכניון מתבלט - האי-שוויון המגדרי גדול באופן דרמטי: 75.2 אחוז גברים ו-24.8 אחוז נשים. בתחום ההנדסה, 87.5 אחוז מהסטודנטים לתואר שלישי הם גברים.

אז האם סיסמת הפרסום נועדה להפריך את התדמית הכל-גברית של הטכניון, או להוקיע את הדרת הנשים? ומה שיותר מעניין - האם מטרתה למשוך סטודנטיות פוטנציאליות (שיידעו שהן לא יהיו הבנות היחידות בכיתה), או סטודנטים פוטנציאליים (שיידעו שיש להם סיכוי לצאת מהטכניון לא רק עם תואר אלא גם עם שידוך)?

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב כתבות סוף השבוע של "הארץ" ישירות לפייסבוק שלכם

דובר הטכניון, עמוס לבב, אומר: "היה יום פתוח, אז נתנו כל מיני נקודות על הטכניון ובין השאר גם את הקטע הזה. אנשים לא יודעים שיש כל כך הרבה סטודנטיות בטכניון אז הבלטנו גם את העניין הזה. זה שובר מיתוס".

צילום: אלון מגרפטה

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ