שר החינוך גדעון סער מחזיר את הכתום לאופנה

סער בחר במוזיאון עם קשרים בעייתיים כדי לציין את "יום גוש קטיף"

טלילה נשר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלילה נשר

מכוח חוק מורשת גוש קטיף וצפון השומרון מ-2008, הוקם ביישוב ניצן "המרכז הממלכתי להנצחת גוש קטיף וצפון השומרון". לפני כשבוע, במסגרת אירועי "יום גוש קטיף", בחר שר החינוך גדעון סער לציין את מורשת הגוש לא במרכז המבקרים הממלכתי, אלא במוזיאון גוש קטיף אשר בירושלים. על פי אתר המוזיאון, עמותת "המטה להצלת העם והארץ" בראשות הרב שלום דב וולפא, לוקחת חלק בצוות המוזיאון. רק שבוע קודם לכן, נחקר הרב וולפא במשטרה יחד עם פעיל הימין ברוך מרזל, בחשד לעידוד סרבנות פקודה באמצעות מתן סכומי כסף לחיילים שסירבו פקודה בעת פינוי מאחזים בלתי חוקיים.

למרות שבאתר המוזיאון נמנה הרב וולפא עם "האנשים מאחורי העשייה במוזיאון", דובר עמותת "המטה להצלת העם והארץ", מסר כי "אין שום קשר בין המוזיאון, העמותה והרב, אלא שבעבר יזם הרב את הקמתו".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב כתבות סוף השבוע ישירות אליכם

תנועת "שלום עכשיו" שיגרה בשבוע שעבר מכתב תלונה לסער בתגובה לתוכנית הלימודים על פינוי גוש קטיף, כפי שנחשפה ב"הארץ". מלשכת שר החינוך נמסר: "המוזיאון הוא מקום מתאים לביקור בעניין גוש קטיף והנצחתו ורבים מבקרים בו. מצער שיש כאלה הממשיכים לרדוף את גוש קטיף ומתיישביו גם לאחר עקירתם. השר אינו מכיר את הרב וולפא ולא את זיקתו למקום".

בעניין המכתב של "שלום עכשיו", מסר משרד החינוך: "המכתב הוא מכתב פוליטי ופרובוקטיבי באופן מובהק. משרד החינוך מקיים וימשיך לקיים את חוק המרכז להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון. ההתייחסות בחוזר המנכ"ל והערכה גובשו על ידי הדרג המקצועי במשרד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ