משחקים בקקי

הפקח של עיריית תל אביב לא הסכים לגעת בגללים - ובעליה של הכלבה זוכתה במשפט

עופר אדרת
עופר אדרת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר אדרת
עופר אדרת

המשפט שניהלה מדינת ישראל נגד טלילה יוספי מתל אביב הסתיים השבוע בזיכוי. הכלבה שלה, סקצ'י בת ה-13, יכולה מעתה לשוב ולשחק בשלווה בגינה השכונתית. הקנס שריחף מעל ראש בעליה, בסך 475 שקלים, בוטל, לאחר שעיריית תל אביב לא הצליחה להוכיח שהגללים שנמצאו בגינה היו מעשה מעיה של הכלבה.

קשה שלא לחייך למקרא פסק הדין של השופט גיא הימן, מבית המשפט לעניינים מקומיים. הרצינות התהומית שבה עסק בתיק שבמרכזו גללים של כלב ראויה לשבח. אבל הסיפור הזה יכול להיקרא גם כמשל לדרך שבה מנסות הרשויות להתעמר באזרחים שומרי חוק. "כשהחלטתי לא לשלם את הקנס וללכת למשפט, כולם אמרו לי שאני משוגעת. אז הנה: אני באמת אידיוטית, אבל הפלא ופלא - הצלחתי לנצח את העירייה בבית המשפט", אמרה יוספי.

הסיפור מתחיל ב-19 ביוני 2011, בשעה שמונה בערב. בעת שכלבתה של יוספי שיחקה בגינה, שני פקחים רשמו לה דו"ח בטענה שהטילה את גלליה במדשאה. יוספי ניסתה להסביר להם שלא ייתכן שכלבתה עשתה את צרכיה, שכן "היא מילאה את מכסתה היומית", לשון פסק הדין. כדי להוכיח את חפותה, "מיהרה לגעת בערימה החשודה, שהתבררה לה כקרה", אך הפקח סירב להצטרף לבדיקה.

עשו לנו לייק ותוכלו לקבל את מיטב כתבות סוף השבוע ישירות אליכם

לעזרת יוספי נחלץ חבר אחר מגינת הכלבים, עו"ד רענן בן טובים, שייצג אותה בהתנדבות. כדי להוכיח את חוסר הסבירות בכך שהכלבה עשתה את המיוחס לה, הוא הגיש לבית המשפט דו"ח ממוסמך "ובו פירוט כל יציאותיה - מן הסוג הזה, והאחר - של הכלבה - בהתייחדה עם דשאים, שיחים ואף עם עמוד". לדו"ח נלוו 35 תמונות שתיעדו את המעשים.

השופט החליט לזכותה מחמת הספק. "אפשר שהכלבה אכן הטילה את מימיה בלבד, בין אם במחווה לקודמה במדשאה ובין אם בניסיון לסמן לעצמה חלק אלהים קטנה בגינה הציבורית".

העירייה, כך נראה, נטפלה לקורבן הלא נכון במקרה הזה. "אני אדם מאוד ירוק. כשאני זורקת את הזבל ורואה בקבוק פלסטיק בפח האשפה, אני מוציאה אותו. נורא אכפת לי מדברים ירוקים", אמרה יוספי.

ומה הלקח? עורך הדין בן טובים מסביר ש"אפשר להילחם בעירייה, אבל זה עולה המון כסף". ויוספי מוסיפה: "אם מבקשים מפקח שייגע בקקי ויראה שהוא קר, הוא חייב לגעת בקקי. זו הרי העבודה שלו, הוא מתפרנס מהקקי". מהעירייה נמסר כי מדובר בבקשה "תמוהה מסיבות ברורות". *

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ