11 המופלאים |

מפת ניגוד האינטרסים של יועצי נתניהו

לבקשת "הארץ" העביר משרד ראש הממשלה את רשימת היועצים בשכר של בנימין נתניהו, כולל הסדרי ניגוד העניינים שעליהם חתמו עם כניסתם לתפקיד

אורי בלאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי בלאו

רבות נכתב בשבועות האחרונים על המתרחש בלשכת ראש הממשלה, בנימין נתניהו: האווירה המתוחה, החשדנות, הראשים החפויים. על התנהלות הלשכה יכולה להעיד גם ההתגלגלות של כתבה זאת: בתחילת ינואר השנה התבקש משרד ראש הממשלה להעביר למוסף "הארץ" את רשימת היועצים בשכר של נתניהו, הגדרת תפקידם, הסדר ניגוד העניינים שלהם ושכרם. במשך שבועות לא הצליחה הלשכה לספק אפילו את החלק הראשון בבקשה - רשימת היועצים. המידע הועבר בסופו של דבר רק בשליש האחרון של פברואר וכלל שמות של 12 יועצים. והנה, בזמן שעבר מאז קבלת הרשימה ועד עתה הספיק לעזוב את הלשכה אחד מיועציו הבכירים של ראש הממשלה: יועז הנדל, ראש מערך ההסברה הלאומי.

ועוד. לפני כשלושה שבועות התבקשה לשכת ראש הממשלה להסביר מהו בדיוק תפקידה של מיכל שרביט, אחת היועצות. התשובה הרשמית, שהתקבלה לאחר דקות אחדות, היתה מפתיעה ובישרה ש"שרביט כבר לא עובדת בלשכה". ניסיון ללמוד על נסיבות עזיבתה הוביל לשיחה עמה. אלא ששרביט לא ידעה שהיא כבר "לא עובדת" בלשכה. היא סיפרה שהיתה בחופשה קצרה והוסיפה שלא רק שהיא ממשיכה לעבוד בלשכה, אלא שהיא אף מצטרפת לנסיעתו של ראש הממשלה לוושינגטון. ומהו תפקידה? היא עצמה סירבה לומר, ומלשכת ראש הממשלה נמסר כי היא "עוסקת במגוון תפקידים".

שרביט, אגב, היא היחידה מבין היועצים שבהסדר ניגוד העניינים שעליו חתמה מופיע סעיף סודיות ועל פיו היא מתחייבת לא להעביר כל ידיעה שהגיעה אליה במסגרת תפקידה. אדם שעבד בלשכת ראש הממשלה אומר ששרביט היא למעשה "ראש לשכתה של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו", ושהיא מטפלת בארגון הלו"ז שלה, פגישותיה וכו'. לאחר פנייה נוספת ללשכה מסר יועץ התקשורת רפי שמיר כי "שרביט היא יועצת אישית לראש הממשלה" והוסיף שהיא אכן מסיימת את תפקידה במשרד.

פרח לרנר לוחשת באוזנו של נתניהו בדיון בכנסתצילום: אוליבייה פיטוסי

מרשימת היועצים אפשר ללמוד כמה פרטים מעניינים על הסביבה שבה מקיף עצמו ראש הממשלה. מתוך האחד-עשר, רק שתיים הן נשים. על הלשכה אמנם לא חלה כל חובה חוקית להעסיק מספר מסוים של נשים, אבל יש לכך משמעות הצהרתית (בחברה ממשלתית, למשל, החוק מחייב לתת בדירקטוריון ביטוי הולם לייצוג של בני שני המינים, כלומר 50% נשים). מעניין גם ללמוד שארבעה מיועצי ראש הממשלה הם בעצם יועצי תקשורת ודוברות.

לשמונה מתוך אחד-עשר היועצים נערכו הסדרי ניגוד עניינים: מסמך שבו חושף מועמד את ענייניו ותפקידיו האחרים, העלולים לגרום לו להיות במצב של ניגוד עניינים במילוי תפקידו הציבורי. בהסדר מתחייב העובד לקבל על עצמו מגבלות מסוימות בעבודתו הציבורית או בתחום האישי, שימנעו את ניגוד העניינים הפוטנציאלי. שלושת היועצים הנותרים חתמו על תצהיר ולפיו יימנעו מפעולות שיש בהן ניגוד עניינים מבחינתם.

להלן רשימת ה-11, לפי סדר אלפביתי:

אדמסו אללי ׀ יועץ ראש הממשלה לענייני עולי אתיופיה

אללי, בן 51, יליד אתיופיה שעלה לישראל ב-1983, נבחר לפני הבחירות האחרונות למקום ה-28 במשבצת "העולים" בליכוד והוא הבא בתור ברשימת הליכוד לכנסת. ב-2010 מינה אותו נתניהו ליועץ מיוחד לענייני העדה האתיופית. אללי, נשוי ואב לשבעה ילדים, מתגורר בראשון לציון.

עם כניסתו לתפקיד חתם אללי על התחייבות להימנע מניגוד עניינים.

לירן דן ׀ ראש מערך ההסברה

דן החליף את יועז הנדל, שפרש מתפקידו בעקבות פרשת נתן אשל. בטרם מונה לתפקידו היה דן, בן 35, סמנכ"ל מדיה אינטראקטיבית בחדשות ערוץ 2 ועורך ראשי של חדשות 2 באינטרנט. הוא החל לעבוד בערוץ ב-1999 ובהסדר ניגוד העניינים התחייב שהכספים שהוא זכאי לקבל מהערוץ ישולמו בתוך 30 יום מיום תחילת עבודתו במשרד ראש הממשלה.

דן התחייב "שלא להעביר מידע באופן בלעדי לחברת חדשות 2 או לזכייניות ערוץ 2, חברת רשת נגה בע"מ וחברת שידורי קשת בע"מ... או למי מטעמם של הנ"ל. כל ידיעה אשר אעביר לכלי התקשורת האמורים אעביר בו-זמנית לעוד שני אמצעי תקשורת אחרים לפחות, בסדרי גודל דומים. הגבלה זו תחול עלי לתקופה בת שנה, החל מתחילת עבודתי במשרד ראש הממשלה".

עוד התחייב "שלא לעסוק... בנושאים העלולים להעמיד אותי במצב של חשש לניגוד עניינים ובפרט... בעניינים הנוגעים במישרין לחברת חדשות 2, לרשת נגה בע"מ או לחברת שידורי קשת בע"מ והחורגים מהעברת ידיעות במסגרת פעילותו השוטפת של המשרד מול כלי תקשורת... הגבלה זו תחול עלי לתקופה בת שנתיים".
לחצו לקריאת המסמך המלא

שרון דרטבה ׀ יועץ לעניינים מיוחדים

דרטבה, בן 44, הוא אחד האנשים המסקרנים בלשכת נתניהו. אדם שעבד לצדו הסביר שתפקידו לספק לראש הממשלה מידע על אנשים שונים, בין אם הם מועמדים לתפקיד כלשהו ובין אם נתניהו עומד לפגוש אותם. בדצמבר האחרון פירסם העיתונאי גיא ליברמן ב"ידיעות אחרונות", כי בשנת 2000 הכין דרטבה בשביל הליכוד פרופילים של 94 אנשי תקשורת, שכללו בין השאר פרטים על נטיותיהם המיניות, קשריהם החברתיים, הפוליטיים ועוד.

דרטבה החל לעבוד בשביל הליכוד ב-1995. לאחר ניצחונו של אריאל שרון בבחירות לראשות הממשלה, בשנת 2001, הוא מונה ליועץ לעניינים מיוחדים לראש הממשלה, אך התפטר מתפקידו בגלל תוכנית ההתנתקות. הוא המשיך לעבוד בשביל הליכוד כעצמאי בשנים שבהן "קדימה" היתה בשלטון וחזר ללשכת ראש הממשלה עם בחירתו של נתניהו.

בהסדר ניגוד העניינים שמילא הצהיר כי "בין השנים 2004-2009 (עד ליום 30.3.09) פעלתי כעצמאי בתחומי מחקר וייעוץ, בעיקר עבור מערכת הביטחון ועבור הליכוד". דרטבה התחייב לא לעסוק במסגרת תפקידו "בנושאים העלולים להעמיד אותי במצב של חשש לניגוד עניינים ובפרט בנושאים הקשורים... למפלגת הליכוד".
לחצו לקריאת המסמך המלא

רון דרמר ׀ יועץ לתכנון מדיניות

דרמר, בן 41, הוא יועצו המדיני הבכיר של נתניהו. הוא נולד בפלורידה לג'י דרמר, שהיה ראש עיריית מיאמי ביץ'. לישראל עלה באמצע שנות התשעים ושימש עוזרו של נתן שרנסקי (כיום יו"ר הסוכנות). ב-2005 פורסם ספר משותף לשרנסקי ודרמר, "טיעון בזכות הדמוקרטיה". עוד קודם לכן, ב-2003, מינה אותו נתניהו, אז שר האוצר בממשלתו של שרון, ליועצו האסטרטגי. שנה אחר כך הוא מונה לציר הכלכלי בשגרירות ישראל בוושינגטון, תפקיד שמילא במשך ארבע שנים.

במערכת הבחירות האחרונה ייעץ דרמר לנתניהו ולאחר הקמת הממשלה מונה לראש אגף ההסברה במשרד ראש הממשלה ובהמשך היה ליועצו המדיני של נתניהו. דרמר נחשב לאחד היועצים הקרובים ביותר לראש הממשלה ומי שמסייע לו בכתיבת נאומים. הוא גם משמש לו איש קשר לבית הלבן ולפוליטיקאים אמריקאים.

בהסדר ניגוד העניינים שלו מצהיר דרמר על קשריו עם "קרן עדי", עמותה שהוקמה לזכר אשתו המנוחה עדי דרמר, ומתחייב לא לטפל בעניינים הקשורים לקרן. עוד מצהיר דרמר כי הוא היה בעל המניות היחיד והמנהל של חברת "עדידר בע"מ", שעסקה בשירותי ייעוץ. חברת עדידר מחזיקה בכ-10% ממניותיה של חברת מדגם ייעוץ ומחקר בע"מ, העוסקת בעריכת סקרים לגורמים פרטיים וממשלתיים (את שאר המניות של חברת מדגם מחזיק עמנואל גבע, מייסד ומנהל החברה). דרמר מצהיר כי לא היה מעורב מעולם בקבלת ההחלטות בחברת מדגם או בניהולה, ולא עמד בקשר עם לקוחותיה.

חברת עדידר, על פי דיווחו, היתה פעילה בשנים 1999-2005, וגם לפרק זמן קצר בשנים 2008-2009. "בחודש אפריל 2009, בטרם כניסתי לתפקידי במשרד רה"מ, הפסיקה חברת עדידר את פעילותה לחלוטין והיא אינה מספקת שירותים עוד ואינה מעסיקה עובדים נוספים", הצהיר. דרמר מתחייב כי במשך כל כהונתו לא תספק החברה שירותים ולא תעסוק בכל פעילות שהיא, "למעט קבלת תקבולים כבעלת זכויות על הספר The Case for Democracy ולמעט החזקת המניות בחברות הקשורות בה".

בהסדר מתחייב דרמר "שלא לטפל בכל עניין הנוגע במישרין או בעקיפין להתקשרויות עם מכוני מחקר, מכוני סקרים ויועצי סקרים ובכלל זה הליכי ההתקשרויות, בחירת ספקים/נותני שירותים בתחום זה, הגדרת תנאי התקשרות וכל עניין אחר הכרוך בכך. מבלי לגרוע מן האמור לעיל, אין באמור לעיל כדי למנוע קיום דיונים עם יועץ הסקרים של ראש הממשלה וקבלת אינפורמציה ממנו לצורך גיבוש האסטרטגיה ההסברתית שעליה אני מופקד במסגרת עבודתי וכל עוד אין בכך כדי לפגוע בהגבלה המתוארת בסעיף קטן זה".

עוד הוא מתחייב, שאחזקותיו בחברת עדידר יועברו לידי נאמן שינהל את החברה ללא מעורבותו, וכי לא יטפל "בעניינים הנוגעים במישרין או בעקיפין למר עמנואל גבע... לחברת מדגם ולפעילותה" ולחברה נוספת, "סקאוט", שמדגם מחזיקה במניותיה.

דרמר התחייב גם שלא לטפל במשך שנתיים מיום מינויו בעניינים הנוגעים במישרין ללקוחותיה של חברת עדידר. "לעניין הגבלה זו ביחס למפלגת הליכוד", הוא הבהיר, "אין (בה)... כדי לגרוע ממגע עם המפלגה או עם חבריה, כל עוד נעשה הדבר עקב ובמסגרת מילוי תפקידי הממלכתי ושלא בקשר לענייני המפלגה עצמה".
לחצו לקריאת המסמך המלא

פרח לרנר ׀ יועצת ראש הממשלה לקשר עם הכנסת

לרנר, בת 35, היתה בעבר יועצת השר לביטחון פנים, אבי דיכטר ("קדימה"), ומנהלת לשכתו של זבולון אורלב כשהיה שר הרווחה (מטעם המפד"ל). במסגרת תפקידה היא מייצגת את ראש הממשלה בוועדת השרים לענייני חקיקה, בוועדות הכנסת ומול חברי הכנסת.

עם כניסתה לתפקיד חתמה לרנר על התחייבות להימנע מניגוד עניינים.

רוני סופר ׀ דובר ויועץ תקשורת

סופר, בן 53, היה עד מינויו הכתב הפרלמנטרי של Ynet. הוא החל לעסוק בעיתונות לפני כשלושים שנה, בין השאר בתחנות רדיו שונות ובעיתונות הכתובה. בהסדר ניגוד העניינים שמילא התחייב להסדיר את תשלום שכרו מ-Ynet בתוך שלושה חודשים ממינויו והצהיר כי יימנע "מהעברת ידיעות באופן בלעדי לכל עיתון ולכל ערוץ תקשורת שנכללים במסגרת העיתון ו/או קבוצת העיתונים 'ידיעות אחרונות', וכל ידיעה אשר אעביר לפרסום בעיתונים ו/או בערוצי תקשורת אלה, אעביר בו זמנית לעוד שני אמצעי תקשורת אחרים לפחות, בסדרי גודל דומים. הגבלה זו תחול עלי לתקופה בת שנה, החל מתחילת עבודתי במשרד ראש הממשלה".
לחצו לקריאת המסמך המלא

גבי קדוש ׀ יועץ ראש הממשלה להתיישבות

קדוש, בן 59, היה ראש עיריית אילת בשנים 1993-2003. לפני כן ואחרי כן היה חבר מועצת העיר ומילא בה תפקידים מוניציפליים שונים. לאחר מינויו לתפקידו בלשכת ראש הממשלה עבר לגור בהתנחלות עלי זהב.

בהסדר ניגוד העניינים שמילא הצהיר כי הוא הבעלים והמנהל של חברת "ישראל טי די (תיירות ופיתוח) בע"מ", שעסקה בייעוץ ושיווק נדל"ן, ייעוץ לפרויקטים תיירותיים בעיר אילת וכן ייעוץ ארגוני-אסטרטגי למפלגת "הליכוד" בעיר אילת ומחוצה לה. קדוש הצהיר עוד: "בחודש ינואר 2010, בטרם כניסתי לתפקידי במשרד ראש הממשלה, הפסיקה החברה את פעילותה לחלוטין. אני מתחייב כי לחברה לא תהיה כל פעילות שהיא בתקופה שבה אכהן בתפקידי... למעט קבלת הכנסות עתידיות משני פרויקטים בהם עסקה החברה".

קדוש, כיועץ לענייני התיישבות, מתחייב "שלא לטפל בכל עניין הנוגע במישרין או בעקיפין להתקשרויות בתחום הנדל"ן, או לייעוץ לפרויקטים תיירותיים ובכלל זה הליכי ההתקשרויות, בחירת ספקים/נותני שירותים בתחום זה, הגדרת תנאי התקשרות וכל עניין אחר הכרוך בכך. אין באמור לעיל כדי למנוע טיפולי בנושא תיירות או נדל"ן עם גופי הממשלה השונים וקבלת מידע מהם לצורך תפקידי הממלכתי". עוד הוא מתחייב "שלא לעסוק בעניינים הנוגעים במישרין או בעקיפין לעיר אילת" וכן בעניינים הקשורים לחברת "טי די" וללקוחותיה, שאת מניותיו בה יעביר לידי נאמן בתוך שבועיים מחתימתו על ההסדר. כמו כן הוא מתחייב לא לעסוק בעניינים הנוגעים למפלגת "הליכוד".
לחצו לקריאת המסמך המלא

מארק רגב ׀ יועץ ראש הממשלה לתקשורת זרה

רגב, בן 52, שנולד בעיר מלבורן שבאוסטרליה, הוא כנראה הדובר הישראלי המוכר ביותר כיום בעולם, בשל מספר הראיונות העצום שנתן עם השנים לתקשורת הזרה.

ב-1982 עלה רגב לישראל וב-1990 הצטרף למשרד החוץ ושירת בנציגויות שונות, בין השאר בבייג'ין ובוושינגטון. לפני מינויו לתפקידו בלשכת ראש הממשלה היה דובר משרד החוץ. עם כניסתו לתפקיד חתם רגב על התחייבות להימנע מניגוד עניינים.

רפי שמיר ׀ יועץ תקשורת

שמיר היה בעבר דובר שגרירות בריטניה בישראל, עוזר לדובר עיריית ירושלים, דובר מינהל החינוך ירושלים וגם יועץ תקשורת בכיר בחברת "דן אורן תקשורת ואסטרטגיה בע"מ", שאחד מראשיה, אמיר דן, מכהן כדוברו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. טרם מינויו התחייב שמיר להעביר את רשימת הלקוחות שבעניינם טיפל במסגרת עבודתו בחברת דן אורן והצהיר כי לא יעסוק בעניינים הנוגעים באופן ישיר לחברה ולפעילותה במשך שנתיים מתחילת עבודתו.

בנוסף התחייב שמיר לא לעסוק בעניינים הנוגעים לשגרירות בריטניה בישראל, לשגריר בריטניה בישראל וליחסים בין המדינות, וזאת במשך 15 חודשים מתחילת עבודתו.
לחצו לקריאת המסמך המלא

נחמיה שניידר ׀ יועץ ראש הממשלה לעניין הקשר עם הציבור

שניידר, בן 69, הוא ממקימי ההתנחלות נווה צוף שבמועצה האזורית בנימין ובעבר יו"ר מזכירות היישוב. ב-1988 נעצר שניידר בחשד לגרימת מותם של שני תושבי הכפר הפלסטיני עבוד. בפברואר 1988 נסעו שניידר ושני אנשים נוספים דרך הכפר עבוד, שם נתקלו במחסום. על פי דיווח שפורסם אז ב"הארץ", השלושה הותקפו באבנים, יצאו מרכבם ונכנסו לחצר קרובה, שם הסתתר אחד ממיידי האבנים. אחד מהשלושה הוכה ושניידר ירה כדי לחלצו מתוקפיו. מן הירי נהרגו שניים מתושבי הכפר. המשטרה עצרה את שניידר ואחד הנוסעים, אך שופט שלום שיחרר אותם לאחר שקבע כי הראיות מצביעות על כך ששניידר ירה להגנה עצמית. שניידר הועמד לדין בבית המשפט המחוזי בירושלים וזוכה מאשמה.

בהסדר ניגוד העניינים שמילא הצהיר שניידר כי עבד בתנועת "הליכוד" במחלקה לפניות הציבור בשנים 2008-2009. כמו כן, "במהלך השנים 2003-2008 התנדבתי באופן קבוע ביישוב נווה צוף בו אני מתגורר". שניידר מתחייב שלא לעסוק בעניינים שיש להם השפעה ישירה על תנועת הליכוד ועל היישוב נווה צוף והחברים בו. עוד הוא מצהיר כי לא יעסוק בעניינים הנוגעים לארגון תורמי הדם, מד"א ובתי חולים שבהם התנדב.
לחצו לקריאת המסמך המלא

מיכל שרביט ׀ יועצת לראש הממשלה במשרד ראש הממשלה

שרביט, תושבת ירושלים, היא למעשה ראש לשכתה של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו. טרם כניסתה לתפקידה, מ-2005 ועד דצמבר 2008, עבדה שרביט בעיריית ירושלים כמתאמת קשרי חוץ לראש עיריית ירושלים אז, אורי לופליאנסקי. על פי הסדר ניגוד העניינים שמילאה, עבודתה בעירייה כללה, בין היתר, כתיבת נאומים בשפות זרות, ריכוז תיקי תורמים, תיאום פגישות, ביקורים וסיורים לגורמים מחו"ל והכנת נסיעותיו של ראש העירייה לחו"ל. אגב, שרביט מצוטטת במסמכים של משרד החוץ האמריקאי שפורסמו אשתקד באתר ויקיליקס, בשיחות עם הקונסול האמריקאי בירושלים על מדיניותו של ראש העיר ביחס להריסת בתים של ערבים במזרח העיר ועל התוכנית לשיקום גשר המוגרבים.

בהסדר ניגוד העניינים הצהירה שרביט כי היא בעלת 50% מהמניות של חברת "עלעלים הוצאה לאור" וכי החל מספטמבר 2009 היא עוסקת בעבודות תרגום, עימוד והפקות דפוס באמצעות החברה. רשימת לקוחות החברה צורפה כנספח להסדר שעליו חתמה. שרביט ביקשה היתר מיוחד לסיים לאחר כניסתה לתפקיד פרויקטים שהחלה לעבוד עליהם קודם לכן והצהירה כי בכוונתה למכור את מניות החברה לבת משפחה עד לחודש מאי 2011. היא התחייבה לא לעסוק בעניינים הקשורים לחברה או ללקוחותיה.

ההסדר של שרביט כולל סעיף סודיות, שאינו קיים בהסדרים של היועצים האחרים. שרביט

"מתחייבת לשמור בסוד ולא להעביר, להודיע, למסור או להביא לידיעת כל אדם כל ידיעה שתגיע אלי עקב ביצוע תפקידי, או לעשות בהם שימוש לצרכי האישיים או לטובת גופים שאני קשורה אליהם, תוך תקופת עבודתי במשרד, לפני תחילתה או לאחר מכן, פרט למידע שהפך לנחלת הכלל". שרביט מצהירה כי ידוע לה שאי מילוי ההתחייבות מהווה עבירה על החוק.
לחצו לקריאת המסמך המלא

יועז הנדל ׀ לשעבר ראש מערך ההסברה בלשכת נתניהו

ד"ר יועז הנדל, רס"ן במילואים, מתגורר כיום בירושלים. הוא נולד בפתח תקווה, גדל בהתנחלות אלקנה ובצבא שירת כלוחם וקצין בשייטת 13. את עבודת הדוקטורט עשה באוניברסיטת תל אביב בנושא "אמצעי המודיעין בעולם העתיק - ממרד החשמונאים ועד מרד בר כוכבא". בטרם מינויו לתפקיד הוא פירסם מאמרים בעיתון "ידיעות אחרונות" והגיש את התוכנית "רצועת הביטחון" בגלי צה"ל. בספטמבר 2010 פירסם ביחד עם פרופ' זכי שלום את הספר "תנו לצה"ל לנצח", שעסק באינתיפאדה השנייה ובמאבק בטרור. כמו כן לימד הנדל באוניברסיטת בר-אילן.

בהסדר ניגוד העניינים שמילא התחייב הנדל כי במשך כשנה לא יעביר מידע בלעדי לעיתונים "מקור ראשון", "גלי צה"ל" ו"ידיעות אחרונות" וכי כל ידיעה שיעביר לכלי תקשורת אלה יועברו לפחות לשני אמצעי תקשורת נוספים. עוד התחייב שבמשך 18 חודשים מסיום העסקתו באוניברסיטת בר-אילן לא יטפל בנושאים הקשורים אליה. כמו כן הצהיר שלא יטפל בעניינים הנוגעים ישירות לחברת איי-אס-פי-אס (ISPS) ייעוץ ביטחוני בע"מ, לבעליה או למנהליה.

הנדל היה רשום בעבר כמנהל בחברה. על פי אתר האינטרנט שלה, הקימו אותה ב-2005 מומחים לשעבר בצבא הישראלי, במטרה להגן על רכוש מפני גניבה ולאבטח אנשי עסקים, במיוחד בענף היהלומים. "ISPS פיתחה שיתוף פעולה קרוב ופורה עם חברות הביטוח הגדולות בעולם ואימנה יותר משש-מאות אנשי עסקים, מומחים ליהלומים ויהלומנים ברחבי העולם", נכתב באתר. החברה מתמחה במה שמוגדר "אימון סוכנים" מפני אובדן יהלומים, מניעת חטיפות, מניעת גניבה מתצוגות, חנויות, משרדים ואנשים, וכן "זיהוי פעילות פלילית טרם התרחשותה".
לחצו לקריאת המסמך המלא

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ