המדד |

למה ליאו מסי הוא יצירת אומנות

אוהב הכדורגל לבדו לא מסוגל להכיל את החוויה האסתטית הדחוסה שנקראת "מסי". היעדר היכולת לחלוק אותה הופך בסוף לתסכול

אלון עידן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלון עידן

 בדקה מסוימת - לא חשוב איזו - קיבל מסי כדור - לא חשוב ממי - ואחרי כמה שניות - לא חשוב כמה - הוא מסר את הכדור - לא חשוב למי. כשקיבל את הכדור הוא היה על סף רחבה של קבוצה יריבה - לא חשוב איזו - פנה שמאלה - יכול גם היה לפנות ימינה - והתחיל לרוץ. בדרך כלל שני שחקנים - לא חשוב איזה - מלווים אותו, כי כולם יודעים ששחקן אחד - יהיה מי שיהיה - לא יכול לעצור אותו. הפעם הצטרף שחקן שלישי - לא חשוב מי - ליתר ביטחון; ושחקן רביעי - לא חשוב מי - כדי לתת גיבוי; ושחקן חמישי - לא חשוב מי - כי עם המסי הזה אי אפשר לדעת.

היה רגע יפה: חמישה שחקנים גדולים, מהירים וחזקים רודפים אחרי גמד קטן אחד שרץ שמאלה.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב כתבות סוף השבוע ישירות אליכם

בהמשך מסי מחליט שלא מתאים לו שמאלה, ושאולי עדיף לפנות ימינה. אז הוא עצר ופנה ימינה.

הנה עוד רגע יפה: גמד קטן רץ ימינה, אבל חמישה שחקנים גדולים, מהירים וחזקים עדיין רצים שמאלה.

בהמשך הם מבינים שנפלו קורבן למהתלה. כועסים ומושפלים הם מסתובבים ושוב רודפים אחריו. כמובן שזה מאוחר מדי: הוא כבר מסר את הכדור לשחקן אחר - לא חשוב איזה - והתפנה להביט על החיים (אגב, השחקן שקיבל את הכדור הוא איש רגיל ולכן כשניסה לעשות עם הכדור פעולה "מסית", כשל).

לחצו להגדלה

כל האירוע הזה ארך כמה שניות, שבתוכן מסתתר עונג כל כך גדול, שבדיוק בשל גודלו אינו יכול להתקיים לאורך זמן כעונג, ולכן דינו להיהפך לתסכול. מקור התסכול בכך שאוהב הכדורגל לא מסוגל להכיל לבדו את החוויה האסתטית הדחוסה "מסי". אוהב הכדורגל משתוקק למסור את העונג הדחוס "מסי" לכמה שיותר אנשים כדי להפחית מהעוצמה שפועלת עליו. אוהב הכדורגל רוצה שכל העולם יאהב כדורגל כדי להכיר בגדולתה של החוויה האסתטית "מסי".

אלא שהחלק בעולם שאינו אוהב כדורגל לא מעוניין לאהוב כדורגל. והחלק בעולם שאינו מעוניין לאהוב כדורגל לא יכול לחוות את "מסי". והחלק בעולם שלא יכול לחוות את "מסי" מותיר את אוהב הכדורגל הבודד עם שתי אפשרויות מוגבלות: לשוחח על מסי עם אוהב כדורגל אחר (נדוש); או לשתוק על אודותיו (מתסכל).

לכן מסי הוא יצירת אמנות. היופי שלו זולג מהמסך ומשנה צורה לכעס גדול על כל מי שלא יכול להבין אותך; כל מי שהוא לא אתה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ