המשתתפים בכנס על חינוך ואי שוויון: גברים יהודים. בלבד

רשימת המשתתפים בכנס אותו עורך ביה"ס לכלכלה במכללה למינהל מעוררת סערה בקרב אנשי האקדמיה: "מדובר בשיא האבסורד"

טלילה נשר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלילה נשר

בית הספר לכלכלה ב"מסלול האקדמי המכללה למינהל" בראשון לציון יקיים בעוד כעשרה ימים כנס על "אתגרי העתיד של ישראל: חינוך ואי שוויון". כותרת מבטיחה זו לא מנעה ממארגניו לתכנן כנס שבו כל המשתתפים הם גברים יהודים: בין הדוברים, בהם גם יאיר לפיד, אין אשה אחת או מרצה בן מיעוטים.

הנושא עורר באחרונה סערה ברשת הפנימית של אנשי אקדמיה. "חינוך בלי נשים, איפה חיים מארגני הכנס?" כתבה פרופ' אסתר הרצוג, אנתרופולוגית חברתית המרצה במכללות בית ברל ולוינסקי. לדבריה, "מדובר בשיא האבסורד. לא ברור איך בכלל מעזים המארגנים לקיים כנס כזה בלי נשים, בעודם מציגים עצמם כנאורים ובעלי מודעות. זה ההיפך הגמור מהאג'נדה של הכנס עד כדי שזה הופך לנלעג".

"אולי נוכל לנסח הצעה שאין לממן כנס ללא ייצוג של שני המינים?" הציעה מרצה אחרת ברשת. "אם המארגנים לא חושבים על הדברים האלה, אולי נוכל לעצור אותם דרך מימון?"

המכללה למינהל

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב כתבות סוף השבוע ישירות אליכם

מדוברות המסלול האקדמי המכללה למינהל נמסר: "הכנס המדובר המתקיים לזכרו של פרופ' חיים ברקאי ז"ל, מייסד בית הספר לכלכלה במסלול האקדמי המכללה למינהל, יעסוק בכלכלה של החינוך ובהשקעות פיננסיות לטובת החינוך. המרצים, פרופ' עומר מואב מהאוניברסיטה העברית ופרופ' דני בן דוד מאוניברסיטת תל אביב, הינם מומחים בעל שם עולמי בתחומי העיסוק של הכנס ולכן הוזמנו להרצות בו. מר יאיר לפיד הוזמן להרצות בכנס כאיש תקשורת שעולם החינוך קרוב ללבו. הזמנתו היתה זמן רב לפני שהודיע על כניסתו לעולם הפוליטי".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ