ובכן יונית, מתברר שאת מעצבנת

התפרסמה רשימת המועמדים לתואר "העיתונאי המעצבן ביותר". רזי ברקאי, האלוף היוצא, לא מוותר בקלות על הכבוד

שי פוגלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שי פוגלמן

האגודה לזכות הציבור לדעת עורכת זו השנה השנייה ברציפות סקר לבחירת "העיתונאי המעצבן ביותר". השנה התבקש הציבור לבחור את המעצבן מתוך רשימה של אנשי טלוויזיה. המועמדים הם: אמנון אברמוביץ', אילנה דיין, אור הלר, יונית לוי, אמנון לוי ועודד שחר. בשנה שעברה התמודדו על התואר שבעה שדרני רדיו: רזי ברקאי, אריה גולן, גבי גזית, יעל דן, משה נגבי, קרן נויבך ומיכה פרידמן. על פי פרסומי האגודה, לאחר שנספרו קולות כ-2,600 המשתתפים בסקר שהתקיים באינטרנט, זכה עיתונאי גלי צה"ל, רזי ברקאי בתואר המפוקפק. למקום השני, בהפרש קולות קטן יחסית הגיע גבי גזית. יעל דן זכתה במקום השלישי.

בעמוד האינטרנט של הסקר השנה מובאים כמה מנימוקי השופטים למועמדויות. לאילנה דיין למשל מזכירים שם את פרשת ר'. לירון לונדון מייחסים קריאה כביכול לרצוח מתנחלים בשידור בשנת 2007. על אמנון לוי נטען בפשטות כי אינו שואל את השאלות הקשות, שהוא לוחץ על בלוטת הדמעות ושלא חידש דבר בסדרתו על החרדים.

כמה מהעיתונאים המופיעים ברשימה סירבו להתייחס למועמדותם. אחד שהעדיף לשמור על עילום שם, מסר: "זה ארגון בעל אוריינטציה פוליטית מובהקת. אני מרגיש שאני עושה את עבודתי העיתונאית ללא רבב ואם אני מעצבן אותם, שיבדקו את עצמם, אולי הבעיה נמצאת אצלם". עיתונאי אחר מסר: "זו הרי פרובוקציה, לא יותר. כל תגובה תהיה מיותרת".

רזי ברקאי. האלוף היוצאצילום: תומר אפלבאום

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב כתבות סוף השבוע ישירות לפייסבוק שלכם

סקירת הדוגמאות להתנהגות ה"מעצבנת" של העיתונאים אכן מעלה שרוב גורף של התלונות מגיע מהצד הימני של המפה הפוליטית. גם מהסקר שנערך בשנה שעברה, עלה ניחוח דומה. אך לדבריה של נילי בן גיגי וולף, מנכ"לית האגודה, הרשימה מורכבת משקלול אובייקטיבי של פניות מהציבור הרחב.

"אלו אנשי תקשורת שעיצבנו לא בגלל דעותיהם, אלא בגלל ההתנהלות האתית והמקצועית שלהם", אמרה בן גיגי. "בניוזלטר אשר נשלח מדי שבוע לכמה עשרות אלפי מנויים, התבקשו הגולשים להציג את המועמדים לרשימה ובחירת הציבור רק מחזקת את התחושה שמיטב אנשי התקשורת המובילים בארץ באים מצד אחד של השיח הפוליטי, מזה שמכונה מדינת תל אביב או השבט הלבן". בן גיגי מקווה שלמרות הרוח ההומוריסטית שבה נעשים הדברים, ייקחו העיתונאים לתשומת לבם את מה שמרגיש הציבור ויתקנו דרכם.

רזי ברקאי, זוכה התחרות בשנה שעברה מסר: "אחרי הבחירה המוצלחת מהשנה שעברה, לא אתן שמישהו יתפוס את מקומי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ