בקבר רחל מציעים ישועה ב-SMS

"מי מאיתנו לא זקוק לרחמי שמים? מי לא זקוק לישועות?" הישיבה בקבר רחל מציפה ב"ספאם" טלפוני. האם תביעה ייצוגית תעצור אותה?

 "מי מאיתנו לא זקוק לרחמי שמים? מי לא זקוק לישועות? רק אמא יכולה להבין את הכאב והצער שלנו", מדקלמת ההודעה. "אם אתם רוצים לזכות לזיווג הגון, לרפואה שלמה, לפרנסה ולכל מי שרוצה לזכות לישועה, שילחץ כעת 1 וימסור את שמותיו לתיקון הקדוש בקבר רחל". ההודעה, שמזדהה כמגיעה מ"ישיבת רחל אמנו", היא "הישיבה הקדושה בקבר רחל", הגיעה להמוני ישראלים, והולידה בקשה לתביעה ייצוגית בגובה 50 מיליון שקל. "השותף שלי, עו"ד גל עינב, התחיל לקבל את השיחות והתעצבן", מספר עו"ד יאיר שפרן. השניים הגישו לפני כשבועיים בקשה לאישור תביעה ייצוגית. סכום התביעה האישית הוא 1,000 שקל, גובה הפיצוי הסטטוטורי על הודעת ספאם.

"יש שני מכשולים שעליהם יצטרכו התובעים לגבור", מסביר עו"ד יהונתן קלינגר, העוסק בפרטיות, מידע ותקשורת. "ראשית, חוק הספאם אינו חל על פעילויות שאינן למטרות רווח, אלא רק על עידוד להוצאת כספים, כך שיכול להיות שבית המשפט יקבע כי זה לא ספאם. הבעיה השנייה היא הנזקים. קשה להאמין ששופט ימצא כי הנזק משיחה הוא 1,000 שקל".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב כתבות סוף השבוע ישירות לפייסבוק שלכם

ניסיונות להשיג את הישיבה כשלו. כשמתקשרים אל המספרים מהם מגיעות השיחות, עונות הקלטות כגון "שלום, זכיתם ברדיו שעון מעורר" או ב"מארז איטום לחדר המוגן". ברשם העמותות, ישיבת קבר רחל רשומה באפרת, עם תיבת דואר. חיפוש ברשת מעלה מספר טלפון שמיוחס לה, אך זה מספר פרטי, שמוצף בשיחות זועמות. "הילדים שלי לא יודעים מה לעשות", מספרת שרון כ"ץ, בעלת המספר. "הלכתי למשטרה ולרשם העמותות. הם לא יודעים מה לעשות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ