ואולי סתם הפסיקו להזמין אותנו?

מסיבת הבית הלכה לעולמה ופינתה מקום לבילוי אחיד ומנכר במועדון. זה לא דבר רע

עודד כרמלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד כרמלי

פעם הקיץ היה העונה החמה של מסיבות הבית. מצד שני, פעם לצעירים היו בתים. מאחר שאי אפשר לפזז בדירה מחולקת של 20 מ"ר, בשנים האחרונות עלו מסיבות הבית אל גגות הבניינים. אלא שאז התחילו לבנות דירות גם על הגגות. אז מסיבת הבית מתה - יחי המועדון.

אבל אנחנו לא יוצאים למועדונים רק בגלל מצוקת הדיור, כמו שאנחנו לא יוצאים לבתי קפה רק בגלל מצוקת משרדים או מכונות אספרסו. למועדון יש יתרון היסטורי על פני מסיבת הבית: הוא אחיד יותר. שלא כמו מסיבת הבית, אני יודע בערך מה צפוי לי במועדון, והידיעה הזאת מנחמת אותי באותה נחמה בלויה של סניף מקדונלד'ס בפופיק שנחאי.

ככלל, את 150 אלף שנותינו כהומו ספיינס ניתן לסכם כתהליך האקספוננציאלי של האחדת החיים החברתיים, הכלכליים והרוחניים למספר הולך ומצטמצם של מסגרות. גם אם מעולם לא ביקרתי במקסיקו, אני יכול לנחש שבמקסיקו יש כסף שנראה בערך כמו הכסף שלי, משפחה גרעינית שנראית בערך כמו המשפחה שלי ואולפן חדשות עם קריין, קריינית ושולחן זכוכית שנראים בערך כמו האולפן, הקריין, הקריינית והשולחן מערוץ 2. אני יכול גם לנחש שיש מועדון במקסיקו סיטי שנראה בערך כמו המועדון שלי בתל אביב. לא שהתהליך הזה רע כל כולו: חיים אחידים יותר מוציאים פחות חיים מהמשוואה. עם כל הכבוד לסלקציה במועדונים, הסלקציה במסיבות בית סלקטיבית בהרבה.

מסיבת בית. כמה שיכורים נכנסים לחדר וחצי? צילום: מאיה לוין / ג'יני

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב כתבות סוף השבוע אל הפייסבוק שלכם

אבל המועדון מאחד את החיים החברתיים טוב יותר ממסיבת הבית בדיוק בגלל שאין בו מקום לחילוקי דעות או אנשים. במועדון אין מקום לספר, לבקר ולדון, במועדון אפשר רק לרקוד או לצעוק. אז המועדון הרג את מסיבת הבית, הגג והגן, את האירוח והארוחה, את הסלון הספרותי ומועדון הדי.וי.די. עבור רבים בדור שלי, המועדון הרג את השיחה. לכן, אם גם הקיץ יקומו ערי אוהלים בערי ישראל, הן שוב ירוקנו את כל המועדונים מכל אלה שנמאס להם לשמור הרבה מילים בפנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ