אזעקת אמת |

אופיר אקוניס משקר ואז חוסם

ח”כ אקוניס מתמודד עם “עלילות” השמאל הקיצוני

מאיה לקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאיה לקר

“שיאים של צביעות: לארגון ‘רופאים לזכויות אדם’, שממומן על ידי ‘הקרן החדשה’, יש מה לומר לממשלת ישראל בעניין איראן. על הטבח בסוריה הם לא אמרו מילה”

את המשפט שלעיל כתב בשבוע שעבר חבר הכנסת אופיר אקוניס ‏(ליכוד‏), בעמוד הפייסבוק שלו. ח”כ אקוניס, סגן יו”ר הכנסת, חבר בוועדת החוץ והביטחון ובוועדה לביקורת המדינה, כתב את הדברים לאחר שעמותת “רופאים לזכויות אדם” פירסמה מכתב לראש הממשלה שבו היא קוראת לו שלא לתקוף באיראן, על מנת להימנע ממלחמה שתגבה מחיר כבד מאזרחי ישראל.

אופיר אקוניס טעה, או שיקר, אך בעיקר לא בדק את הדברים לפני שהגיב. עמותת “רופאים לזכויות אדם” גינתה את הטבח בסוריה כמה פעמים. הגינוי הראשון היה כבר בחודש מארס, אז פירסמה העמותה הודעה שכותרתה: “בסולידריות עם המפגינים בסוריה ונגד הטבח והפשעים האיומים אשר מבצע המשטר הסורי באזרחיו”. גינוי נוסף פירסמה העמותה באתר האינטרנט שלה בתחילת אוגוסט, אז כבר כינתה את פשעי המשטר הסורי “פשעים נגד האנושות”.

אבל אקוניס לא הסתפק בטעות. בתוך זמן קצר כתב לו גולש בשם ישי אולצ’יק על העובדה שב”רופאים לזכויות אדם” דווקא גינו את הטבח בסוריה. תגובת אקוניס: מחיקת התגובה וחסימתו של אולצ’יק.

אולצ’יק אמר לעידו קינן, שכתב על השתלשלות האירועים בבלוג “חדר 404” בסוף השבוע שעבר: “חסמו אותי למחרת ביחד עם עוד אנשים - כנראה שמנהל העמוד עשה פעולה מרוכזת. זה חייב להיות הסטטוס הזה כי לא הגבתי על דבר אחר בעמוד שלו, והיו לי עוד תגובות שם אבל הקפדתי על תרבות דיון מופתית”.

ההערה של אולצ’יק לא כללה קללות או דברי הסתה מהסוג שעשוי לגרור מחיקה פייסבוקית לגיטימית. אבל זה לא משנה לאקוניס, שלאחר שלושה ימים, כשהבין שהסערה לא תחלוף, ניסה להודות בטעותו תוך הסוואה של ההתנצלות ‏(שאינה התנצלות כלל‏) בתוך סטטוס שמאשים את המגיבים בפרסום דברי נאצה.

“מותר לבקר אותי. מותר למתוח ביקורת. אפשר גם לעקוץ... אבל לא אאפשר בדף הזה קללות, נאצות אישיות - לא עלי ולא על חברי...” כתב אקוניס. “נכון ש’רופאים לזכויות אדם’ גינו ‏(באתר שלהם‏) את הטבח בסוריה ובאותה הודעה ממש מתחו ביקורת על ההיערכות הישראלית ברמת הגולן. למרות הנאצות, הקללות והגידופים - המביכות בראש ובראשונה את הכותבות והכותבים - אמשיך לייצג אתכם נאמנה בכנסת, בתקשורת ובכל מקום - בדרך הליכוד! שבוע טוב”.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ