סמול טוק |

שי לחג: מתנה מקורית מדי?

מתנה מקורית עם מסר זו משימה לליאורה לוי. כל השאר יכולים לקנות בושם בדיוטי

עידו קינן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עידו קינן

מה קונים למי שיש לו הכל?

“לא קונים לו, יוצרים לו. יש אנשים שיש להם הכל, כך ששום מתנה לא אטרקטיבית. השירות שאני נותנת הוא מציאת רעיון למתנה ייחודית. אני נפגשת עם נותן המתנה, דולה פרטים, לפעמים גם קצת אישיים, מנסה להבין מי האדם שהמתנה מיועדת לו, ונותנת רעיון או שניים. הוא יכול לקחת את הרעיון וליצור את המתנה בעצמו - אני מעלה לאתר http://www.idea-lps.net הוראות ותמונות למתנות מקוריות - או לבקש ממני ליצור אותה בשבילו. המתנות לא תמיד פרקטיות, אבל יש בהן אמירה”.

מה למשל?

“היה לי בוס עצבני שכל הזמן היה צועק על כולם. ביום ההולדת שלו נתתי לו קופסה עם השיר ‘שקט בקופסה’ - כהארה, הערה וגם שיהיה לו שקט לעצמו. לחבר טוב, אדם מוכשר שלא הוציא את הכישרון לפועל כי הוא מלא בפחדים, בניתי משהו נגד פחד. היות שהמילה ‘נגד’ הזכירה לי נוגדן. יצרתי לגו שהבסיס שלו הוא בסיס הנוגדן, ושעליו מרכיבים דברים כמו בדידות, כישלון, ביקורת קשה. כשהוא מפחד, הוא לוקח את הנוגדן ומלביש עליו פיזית את מה שהוא פוחד ממנו, ואז יש לו נוגדן נגד הפחד. לחברה שהיתה כלואה בבית בגלל מחלה ואוהבת את ‘דוקטור הו’, בניתי טרדיס ‏(החללית של ד”ר הו‏) ושמתי אותו בכלא משוקולד, כדי שהיציאה מהכלא תהיה מתוקה. היה חבר שעבד איתי והיה חסר מצפון, אז נתתי לו את הצרצר של פינוקיו. לאחר שלא היה עומד בהבטחות שלו, קניתי תבנית קרח, כי המילים שלו רשומות על הקרח”.

אנשים לא מעדיפים מתנות פרקטיות או יקרות?

“כשאתה מביא למישהו משהו שיש בו המון השקעה, זה נתפס כמאוד יוקרתי. אפשר לתת מתנה קונבנציונלית ולצרף לה מתנה שיצרת בעצמך. האמירה היא, ‘מעבר למתנה פיזית, אני מכיר אותך ורוצה לתת לך עוד משהו’”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ