רגע של מבוכה אוראלית בסדרה "לואי" הוא מופת לפמיניזם

לואי סי.קיי דוחף לפנים של אמריקה איבר מין נשי עם צרכים ואישיות ומשחרר אותו מהדממה התעשייתית שבה מקובל לעטוף אותו

איילה פנייבסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איילה פנייבסקי

בפרק השני בעונה החדשה של “לואי”, שמסתיימת השבוע בארצות הברית, קורה רגע שלא ייאמן: דייט שמקרטע קלות ואז הופך לגן עדן עלי אדמות, ממשיך בזה שהבחורה יורדת ללואי במכונית. עד כאן הכל קלאסיקה של דייטים אמריקאיים שהולכים טוב. ואז זה קורה - לואי סוגר את הריצ’רץ’, והדייט שלו, לורי, מנסה להבין באיזה קטע הוא לא יורד לה בחזרה. למרבה התענוג, היא לא מסתפקת בתהייה עקרונית לגבי גברים, נשים ומין אוראלי, אלא מכריחה אותו - פיזית - לענג אותה בחזרה, כי ככה לא מתנהגים.


הפרק הזה הוא קודם כל מופת של הזדהות. מעבר לזה, הוא הדבר הכי פמיניסטי שקרה פה מאז שלינה דנהאם התפשטה ב”גירלז”. היה דיבור אינסופי על “גירלז” בתור קפיצת המדרגה הכי משמעותית שעבר הייצוג של נשים בתרבות המערבית בשנים האחרונות, וזה לא היה דיבור סרק - הנשים של דנהאם נראו אחרת ונשמעו אחרת, ובעיקר עשו את זה בלי לטרחן אף אחד. למרות שאף אחד לא מדבר על זה, כנראה בגלל שלואי סי.קיי הוא גבר ולכן מקובל לבדוק איפה הוא שוביניסט ולא מתי הוא פמיניסט, לואי שם את האצבע - ואיברים אחרים - על השלב הבא באבולוציה של נשים בטלוויזיה: התגברות על חרדת הפות.


לואי סי.קיי. לא חרמן, פמיניסט

אנחנו לא רק נשים עם רגשות, יש לנו גם איברי מין, ויש להם צרכים משל עצמם, אפילו כשהם לא צעירים ‏(הדייט של לואי היתה מבוגרת יחסית, כלומר לא צעירה מלואי בעשור‏). לואי מצליח להגיד את כל זה, בלי להתעלם מהמבוכה שזה גורם לו כגבר, ועדיין להישאר סופר קול. לבצע אקט פמיניסטי באורח ששומר על קוליות ‏(ואני לא אומרת, צריך גם אקטים פמיניסטיים שלא שומרים על קוליות, אבל מאלה יש לנו מספיק‏), זה חתיכת עניין פורץ דרך.


כבר זמן מה שלואי סי.קיי מסתובב בעולם עם הבדיחה שלו על אונס. היא הולכת בערך ככה: “אני, כמובן, לא מעודד אונס, אף פעם אסור לאנוס אף אחד, אלא אם יש לך סיבה. נניח, אם אתה רוצה לשכב עם מישהו והוא לא נותן לך, ואז, איזה עוד אופציה יש לך?”. הוא חטף על זה בזמנו, וחטף עוד סיבוב כשבטעות השתמע כאילו הוא תומך בקומיקאי דניאל טוש, שהסתבך עם בדיח ת אונס חמורה משלו. כשהוא העז לצחוק על כפייה מינית, כולם קפצו על לואי, במה שגרר סדרת התנצלויות בתוכניות אירוח. עכשיו, כשהוא דוחף לפנים של אמריקה איבר מין נשי עם צרכים ואישיות ומשחרר אותו מהדממה התעשייתית שבה מקובל לעטוף אותו, כל מי שיום אחד יהיה לה פות מזדקן ורעב צריכה להגיד לו תודה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ