התצהיר של היפס


דליה קרפל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דליה קרפל

בעודה מרוכזת במעקב אחר סגל, תוך שהיא משתמשת בטכניקות מתוחכמות להעמקת הקשר ביניהם, השלימה היפס בהצלחה משימה קודמת. ב–25 בפברואר היא הביאה למעצרו של פאולו דוס סנטוס סילבה (בצילום), גבר כבד גוף בן 36 מריו דה ז’ניירו, שנענה להזמנתה לקיים יחסי מין איתה ועם ילדותיה, הפעם בנות 4 ו–14. סילבה נעצר בעודו ממתין למזוודות שלו בנמל התעופה בגרנד ג’נקשן, קולורדו וכיום הוא שוהה בכלא.


בתצהיר שעליו חתמה ב–29 במארס בנוכחות השופט גודרון ג’ רייס, מגוללת היפס את פרטי הקשר שלה עם סגל. כאמור, הם הכירו כשצ’וטטו ב–Internet Relay Chat‏ (IRC‏) בחדר שכותרתו “ילד עבד מין, ילד אונס עינוי ברוטאליות”. שם הכיסוי של סגל היה לומבוזי ‏(סביבת פיתוח בשפת תכנות‏) ולדבריה, לאחר שהיא סיפרה שהיא אם לשתיים, הוא הביע את רצונו לקיים יחסים איתה ועם הילדות. באותו יום הוא שלח לה מכתב בדואר האלקטרוני.


ב–11 בפברואר הוא הציע לבוא לבקר אותה ואת הילדות. בשבועות שלאחר מכן הם המשיכו לצ’וטט וגם להתכתב בדואר האלקטרוני. השיחות נעשו בוטות. סגל שלח תמונת פנים שלו ובנוסף צילום בעירום של גופו, חף מראש וגפיים, כמו מחווה ביזארית לטורסו השכיח באמנות הקלאסית ובאמנות בעת החדשה. בהמשך, הוא שלח סרטון וידיאו, שאורכו שתי דקות, ובו נראה גבר במהלך אוננות וציין שמדובר בו. כרטיס מתנה בשווי מאה דולר ששלח כדי שהיפס תרכוש טלפון נייד נשלח אליו בחזרה. הוא כתב שישתמש בכרטיס כדי לרכוש ויברטורים.


באחד במארס הם שוחחו לראשונה. הוא הציג את עצמו בשם רון, ושלח לה לינקים המפנים לסוגים שונים של ויברטורים. היא, מצדה, סיפקה לינק לסוג של ויברטור ‏(דילדו עם רצועות‏) שהוא לא הציע. הוא השיב מאוחר יותר שהוא הזמין גם אותו. במקביל התנהלה חקירה לגבי זהות בעל חשבון הדואר האלקטרוני “רות’לס מייל”, שממנו שלח סגל את מכתביו.


ב–10 במארס טילפן סגל לטלפון הסלולרי של היפס והיא יצרה בשיחה את הרושם שהילדות נמצאות על הקו. הוא הביע את רצונו לבוא לקולורדו ולקיים יחסים עם שלושתן ואמר שהוא יביא את אביזרי הסקס שרכש. הוא גם אישר שהזמין כרטיס טיסה. כשהיא תהתה מדוע יש לו מבטא זר, הוא סיפר שהוא ישראלי.


במכתבו בדואר האלקטרוני ציין שינחת ביום רביעי, 28 במארס, בשעה 19:25. תוצאות החקירה הוכיחו שחשבון הדואר האלקטרוני “רות’לס. קום” נפתח בניו הייבן, קונטיקט, ובפעם האחרונה נעשה בו שימוש בעיר קיימברידג’ במסצ’וסטס. בשיחת צ’אט אישר סגל שהוא התגורר בעבר בקונטיקט, ובאותה עת אמר שהוא תושב העיר בוסטון. בדיקה במאגרי ידע אימתה את זהותו כירון סגל, יליד 81’, תושב מסצ’וסטס.


ב–16 במארס הוא שלח בדואר האלקטרוני צילומים של אביזרי המין שרכש וציין את סגולותיהם. כעבור יומיים הוא שלח שני צילומים שלו המתעדים אקטים מיניים עם אחד מאביזרי המין.


בכתב האישום נגד סגל הופיעו סעיפי האישום הבאים: הוא נסע ביודעין בין מדינות במטרה לקיים יחסי מין אסורים עם קטינים; הוא עשה שימוש בדואר אלקטרוני ובאמצעים בין ארציים כדי לנסות לשדל ולפתות קטינים לפעילות מינית אסורה. גזר הדין שהיה צפוי לסגל היה 30 שנות מאסר וקנס של רבע מיליון דולר.


לשאלה מה היא הרגישה כשנודע לה שסגל התאבד, השיבה היפס: “אין לי ולא היו לי קשרים אישיים עם מר סגל. הוא היה מושא לחקירה. זה לא היה עניין אישי. זו עבודתי”. האחראית מטעם המשרד להגנת המולדת הוסיפה: “ונסיים בזה”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ