דברים חדשים

יובל סער, דידי חנוך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יובל סער, דידי חנוך

הפנקס הקטן

הרעיון מאחורי אפליקציית Squarespace Note פשוט: קודם כל לכתוב ורק אחרי זה להחליט איפה לפרסם. בניגוד לאפליקציות אחרות, האפליקציה לא משמשת כמקום לאגור בו מידע, אלא כמתווך שבאמצעותו אפשר לשלוח את הרעיונות והמחשבות שצצים במהלך היום כהודעת דואר אלקטרוני, או לפרסם אותם בטוויטר, בפייסבוק, בדרופבוקס ועוד. העיצוב המינימליסטי והפשוט של האפליקציה הופך אותה למקום הראשון שאליו ניגשים כדי לעדכן סטטוס, לכתוב תזכורת, או סתם לתעד מחשבה שעולה לראש.
www.squarespace.com/apps#note

יובל סער

מטען לאוטו

זמנים עמוסים עוברים על תעשיית הרכב החשמלי. בשבוע שעבר, יצרנית המכוניות טסלה השיקה את תחנות הטעינה הסולאריות למכוניות שלה בקליפורניה. השבוע, חברות שברולט וניסאן הכריזו על שירות טעינה אלחוטית למכוניות שלהם, בעוד חוקרים באוניברסיטת קולומביה הבריטית בקנדה השיקו את מה שהם מקווים שיהיה הדור הבא של ההטענה האלחוטית: מערכת שמאפשרת להטעין את הסוללה של הרכב בחנייה באמצעות משדר ומקלט אנרגיה, שמשתמשים בשדה אלקטרומגנטי במקום טעינה חשמלית המשמשת כיום במערכות דומות.

לדבריהם, השיטה החדשה מאפשרת העברת חשמל בקצב גבוה בהרבה, והקירבה בין המשדר והמקלט, בצירוף התדר הנמוך של השדה, אמורים לבטל את הסכנות הפוטנציאליות לבריאות הקשורות לשדות אלקטרומגנטיים.
www.ubcwirelesscharging.ca

דידי חנוך

מצלמה שיודעת

חוקרים באוניבריסטת קרנגי מלון בארצות הברית חשפו השבוע את עבודתם על פרויקט שמטרתו להפוך מצלמות מעקב לחכמות יותר. החוקרים, אלסנדרו אולטרמרי וכריסטיאן לבייר, אומרים שמעקב וידיאו אוטומטי לא רק יצפה ויקליט, אלא גם ינתח את הקלט וידווח על חשודים ועל עבירות.

המחקר זכה לכותרת “המצלמה שחוזה את העתיד”, ולהשוואות לסרט “דו”ח מיוחד”, אבל חשוב לציין שהחוקרים לא טוענים ליכולת ניבוי. עצם הקפיצה מהמצב הנוכחי, שבו המצלמות פשוט מתעדות, למצב אפשרי, שבו מצלמות יוכלו לזהות את מה שהן רואות ולהתריע כאשר הן רואות משהו חשוד, היא עצומה.

המחקר של אולטרמרי ולבייר זכה למימון של ממשלת ארצות הברית, כך שבהחלט סביר שהוא יזכה לבחינה אמיתית בשטח.
www.mat.co.il/ig5

דידי חנוך

קעקוע של סיפור

עדי סברן, סטודנטית למגדר והיסטוריה באוניברסיטת תל אביב, מאוד אוהבת קעקועים, ואפילו שאין לה קעקועים משלה, וכמו שהיא כותבת בבלוג החדש שפתחה - קרוב לוודאי שגם לא יהיו לה - היא מקדישה את הבלוג שלה לקעקועים.

שם הבלוג, “טאבולה ראסה”, מתייחס לכך שבני האדם נולדים כ”לוח חלק” והידע שלנו נצבר כחלק מניסיון החיים ומתפיסת העולם דרך החושים, ובהתאם לכך היא מתייחסת גם לקעקועים. לכן, סברן לא מסתפקת רק בהצגת צילומים של קעקועים, אלא גם מספרת את הסיפור מאחורי האנשים שבחרו לקעקע את גופם, ויוצרת על ידי כך מסמך תיעודי מרתק מבחינה ויזואלית וסיפורית כאחת.
www.tabularasa.haoneg.com

יובל סער

צילום: עדי סברן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ