סמול טוק

מלגת התפנות

ורד טוכטרמן גייסה 15 אלף שקל ישירות מקוראי ספר שטרם נכתב

עידו קינן
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
עידו קינן

איך השגת 15 אלף שקל ברשת?

“עשיתי קמפיין גיוס אינטרנטי לכתיבת ספר המשך לספר הערפדים שלי, ‘דם כחול’. היעד היה 10,000 שקל, סכום מינימלי לחודש אחד של כתיבה בראש שקט כדי שאוכל להעלות את הספר על הפסים. 19 שעות מתחילת הקמפיין סגרנו את המימון ב–100% ובסיום הקמפיין בסוף אוקטובר זה עמד על 150%”.

הספר הקודם הצליח?

“מבחינה יחצנית היתה לנו יופי של הצלחה, אבל הספר לא הוכנס על ידי המו”ל, הוצאת יניב, למבצע באף אחת מהרשתות, אז המכירות לא משהו. תמלוגים בארץ כיום זה גרושים, אני לא חושבת שיש הרבה סופרים שרואים סכום של 15 אלף שקל מספר שהם מוכרים”.

צילום: דניאלה הראל

למה להשקיע בנייר ולא להסתפק באי־בוק?

“אני מאוד מאוד אוהבת אלקטרוני ואני קוראת כמעט אך ורק אלקטרוני, אבל כרגע רוב האנשים בארץ עדיין קוראים נייר. ‘דם כחול’ מכר הרבה יותר עותקים בדפוס, בהפרש גדול”.

חלק מהתומכים בקמפיין יככבו בספר.

“מכרתי את הזכות ששם של דמות תיקרא על שם התומך. מכרתי שמות של שלוש דמויות משמעותיות ב–500 שקל כל אחת ושל 11 דמויות משניות בסכומים שנעו בין 200 שקל למקדימים עד 350 שקל למאחרים. ממש הצטערתי שלא הכנסתי הרבה יותר דמויות לספר, כדי שאוכל למכור אותן. שקלתי להכניס סצנה של גדוד ערפדים שתוקף מנזר מיד אחרי מסדר הבוקר של הנזירות ולהתייחס לכל אחת מהן בשמה. אני חושבת שזה עתיד הספרות. אם היו לי עוד שמות דמויות למכור, הייתי יכולה לקנות יאכטה”.

לכתבות נוספות במדור סמול טוק:

סמול טוק || עם אמנית אורז

סמול טוק || "אז אתה לא משלם ארנונה?"

סמול טוק || צילום תוך כדי תנועה

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ