בנימין נתניהו ביום הבחירות: אני עומד להפסיד בגלל "תוכנות-על" שהופעלו בגיבוי הממשל האמריקאי

ראש הממשלה טען באוזני עיתונאי בכיר לקשר חובק עולם שנועד להפילו ■ מסביבתו של ראש הממשלה נמסר: "מקווים שבעלי 'הארץ' שעסקו בעבר בהפצת תעמולה נאצית אינם קשורים לכזבים וההשמצות נגד נתניהו" ■ התחקיר המלא על השתלטות נתניהו על התקשורת יפורסם מחר

גידי וייץ
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בנימין נתניהו וברק אובמה בהלוויתו של שמעון פרס
בנימין נתניהו וברק אובמה בהלוויתו של שמעון פרסצילום: אמיל סלמן

ב-17 במרץ 2015 בשעה 13:36 צילצל הטלפון של אחד העיתונאים הבכירים במדינה. "אני מעבירה לך את ראש הממשלה", הודיעה לו המזכירה. "שלום, מר נתניהו", פתח העיתונאי את השיחה. "אני רוצה לומר לך שמה שקורה היום זו גניבת בחירות", רעם קולו של ראש הממשלה, "לא היה דבר כזה בשום דמוקרטיה בעולם. כיוון שאתם בתקשורת לא טיפלתם בשערורייה שמתרחשת כאן, אני עומד להפסיד את הבחירות". "על מה אתה מדבר?", הגיב העיתונאי בהשתאות, "אתה ראש הממשלה הבא". "אני לא", הודיע לו בנימין נתניהו, "תנועת V15, בגיבוי ושיתוף הממשל האמריקאי, הביאו לכאן תוכנות... אתה יודע על מה אני מדבר. אני לא רוצה להרחיב בטלפון, כן? תוכנות-על שמאתרות את הבוחרים".

העיתונאי הבכיר לא ידע לאילו תוכנות מסתוריות נתניהו מתכוון. המשך הדברים של ראש הממשלה - שהתייחסו לקשר חובק עולם, אשר כלל את הממשל האמריקאי והשירותים החשאיים, תנועת V15, יצחק הרצוג והתקשורת הישראלית שקשרו כולם להפילו - נשמע לו פרנואידי. "מה אתה מציע שאני אעשה עם המידע הזה? היום הקלפיות נסגרות", הגיב העיתונאי. "אני רוצה שתדע שזה מה שקרה", חתם נתניהו את השיחה בנימה פטליסטית ומאשימה, "אתם לא נוגעים בזה. אתם לא מטפלים בזה. לכן אני אפסיד את הבחירות".

תחקיר של גידי וייץ ונתי טוקר חושף: ראש הממשלה בנימין נתניהו עוסק בתקשורת באופן אובססיבי ורווי פרנויות ומטרתו שליטה בכל ענפי התקשורת והחלשתה. מהמנכ"לים שקיבלו ממנו שיחות נזיפה בשעות הלילה, התדרוכים הקבועים לכל הפאנליסטים בערוץ 2, ועד האיום המרומז על מו"ל עיתון.

בתגובה להאשמות נמסר מסביבת ראש הממשלה בין השאר: "שורת הכזבים וההשמצות המסולפות שאתם מייחסים לראש הממשלה נתניהו רק מוכיחה שוב עד כמה עיתונכם מוטה ומגמתי נגדו ועד כמה אתם מסלפים את המציאות. אותנו זה לא מפתיע. זה שנים, 'הארץ' הפך להיות עיתון שמוציא את דיבתם של צה"ל וישראל בעולם, ושאינו מייצג אפילו שמץ ממגוון העמדות של הציבור הישראלי הרחב. אין פלא שהציבור הרחב איבד את אמונו בכם. אנו יכולים רק לקוות שהעובדה שקונצרן העיתונות הגרמני 'דומון שאוברג', שעסק בהפצת תעמולה נאצית בזמן מלחמת העולם השנייה, רכש 20% ממניות 'הארץ' - אינה קשורה להלך רוח זה".

הכתבה המלאה תפורסם מחר באתר "הארץ" וביום שישי הקרוב במוסף "הארץ"

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ