בדלתיים פתוחות |

פרטי התוכנית לחילוץ נתניהו מן הדין כבר ידועים

בסוף כל משפט שאתם אומרים בעברית יושב ערבי עם נרגילה, ובסוף כל בית משפט שדן בפסקת ההתגברות יושב נתניהו עם סיגר

אביגדור פלדמן
אביגדור פלדמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צב חוצה את הכביש
אביגדור פלדמן
אביגדור פלדמן

ארבעים וחמישה מיליון אוקראינים לא טועים. דווקא אוקראינים, שמהם באו בוגדן חמלניצקי, איוון האיום, הקוזקים של באבל ורומן זדורוב ייבדל לחיים טובים ולשחרור מהיר. הם הבינו שמכונת המציאות החליפה מהלך ומטריקס, ומריאליזם של כיורי מטבח הפכה לסאטירה פוליטית נשכנית שבראשה דונלד טראמפ. על כן בחרו לנשיא אוקראינה את ולודימיר זלנסקי, שהניסיון הפוליטי היחיד שלו הוא השתתפות בסדרת טלוויזיה סאטירית, שבה גילם את נשיא אוקראינה.

רוב מכריע של אוקראינים שמחים בדרגות שונות של שכרות טובה העדיף אותו על פני הנשיא המכהן פטרו פורושנקו, ואיך לא? די להניח את שמות השניים זה לצד זה — ולודימיר זלנסקי מול פטרו פורושנקו. הראשון נושא מלוא הטנא וי"וים וזי"נים מתגרות המפזרות מזרקה של רסיסי רוק לכל כיוון, והשני כולו פיש פישים, כאומר פשש, תראו אותי, אני פטרו פורושנקו. פרושה פאני (סליחה גברתי), הוא פונה לגברת מהודרת ברחוב, אני צאצא ישיר של אולג מנובגורוד ונצר ישיר לשושלת רוריק ולקיסרות וישניווצקי הרותינית. אז פורושנקו נזרק לגל האשפה של ההיסטוריה ובמקומו עולה הממזר זלנסקי, שאומר שהוא רק שחקן קומי, לפחות עד שיוזמן לפגישה עם ולדימיר פוטין, שיאמר לו "תרקוד זלנסקי, אצלנו מקובל שיהודים רוקדים בפני הצאר. קח דוגמה מבנימין נתניהו, שרקד פה לפני הבחירות וקיבל את הנעליים, הספאגי של החייל שמצאנו בשבילו".

ובינתיים אצלנו כל אחד הוא פטרו פורושנקו, מהדס ברחוב כאומר ראו אותי, איש לא יגיד לי מה לעשות, העם בחר בי ולא בדפוקים האלה בבג"ץ. העם בחר בו? בחר, למשל, באופיר אקוניס? שוו את דמותו מול עיניכם, מן הפסוקת באמצע הקרקפת שמשני צדדיה נשפך שיער שחור סמיך מעורר קנאה, ומתחתיו המצח וסימני קמטים רוחביים, המעידים על כך שלעתים אני יושב בלילה בבית, מניח מרפקים על שולחן המטבח, שם את ראשי בין ידיי וחושב, רק חושב, והמצח מתקמט לו ממחשבה שמתחמקת ממני. ומתחת למצח של אותו אקוניס המשקפיים המלבניים, והחיוך שהשפתיים הצרות לא מצליחות להכיל, ועל כן הוא מתפשט בגל רך וזחוח אל הסנטר ואל השפה העליונה, בתחילת דרכו הגל שומר על סימני חיוך, אך בהמשך נחרץ בו קמט של עלבון, האומר מי הוא הבג"ץ הזה, שהתערב בהחלטה שלי שלא למנות את פרופסור יעל אמיתי לוועדה מדעית ישראלית־גרמנית? הרי פסלתי את המינוי שלה כי ב–2005 חתמה על עצומה הקוראת לחיילי צה"ל לא לשרת בשטחים. זו החלטה לא סבירה, אמר בג"ץ, האם הם סבירים יותר ממני? אחח, המצחיקולים האלה בגלימות השחורות.

האמת? בג"ץ לא היה צריך לבטל את החלטת אקוניס. די היה בתנועת כף יד מן הפרק ומטה, שהשופט זוסמן היה מומחה לה, האומרת תעזבו אותי עם השטויות האלה. אך גם בבג"ץ יושבים שופטים בשר ודם, לרבות אלה שאיילת לא תנצח עליהם, וקשה לשמור על שלווה וקור רוח מול ההחלטה המטופשת הזו של פטרו אקוניס, וכך למעשה ניתן דלק לחברי הכנסת הנבחרת לדרוש שבכל הסכם קואליציוני יתחייבו השותפות לתמוך בחקיקת פסקת ההתגברות, שתאפשר לכנסת לבטל החלטות של בג"ץ. והשאלה היא, כמובן, ומה אם בג"ץ יבטל את חקיקת ההתגברות, האם הכנסת תוכל שוב לבטל את ההחלטה, וחוזר חלילה אד נאוסאם (עד בחילה).

הקוראים לחקיקת פסקת ההתגברות מעמידים פנים כאילו שאלות חוקתיות ברומו של עולם מטרידות כל אחד מהם. למשל בצלאל סמוטריץ' ויריב לוין, השואפים למשרת שר המשפטים והממלמלים כאילו חבשו את ספסלי האוניברסיטה בשיעורי משפט חוקתי של דני פרידמן, "בג"ץ חצה את הקווים, בג"ץ פוגע במשילות, בג"ץ ממרה את פי העם שבחר ממשלה ימנית", ואתה רוצה להגיד להם במילותיו של מאיר אריאל, "בסוף כל משפט שאתם אומרים בעברית יושב ערבי עם נרגילה, אפילו אם זה מתחיל בסיביר או בהוליווד עם הבה נגילה". הרי בסוף כל פסקת התגברות יושב ביבי עם סיגר וכוסית שמפניה, והכל כבר רשום בגיר על הלוח שמאחוריו, פקודת מבצע:

1. חקיקת פסקת ההתגברות.
2. חקיקת חוק החסינות כך שיחדש נעוריו כקדם והחסינות תוסר רק בהחלטת רוב הכנסת.
3. היועץ המשפטי מגיש לכנסת בקשה להסרת החסינות של נתניהו מכתב אישום בעבירות שוחד והפרת אמונים.
4. הכנסת מחליטה שלא להסיר את החסינות של ראש הממשלה. הנימוק: העם בחר בו גם כשידע כי הוא צפוי לעמוד לדין, הסרת החסינות מפרה את רצון העם שרוצה רק ביבי.
5. בג"ץ, כצפוי, מבטל את ההחלטה שלא להסיר את חסינותו של ראש הממשלה בעבירות מובהקות של שחיתות ציבורית, שוחד והפרת אמונים. בג"ץ כבר הבהיר בעבר בעניין ח"כ רפאל פנחסי שהכנסת אינה "עיר מקלט" לח"כים המבצעים עבירות פליליות תוך כדי מילוי תפקידם.
6. הכנסת מבטלת את החלטת בג"ץ על פי פסקת ההתגברות.
7. הדיון חוזר לבג"ץ, בעתירה שמגיש היועץ המשפטי, או האגודה לזכויות האזרח ועוד 25 עותרים אחרים, לבטל מחדש את החלטת הכנסת ובהזדמנות זו גם לבטל את פסקת ההתגברות.
8. הצב יוצא לדרך.
9. אחרי עשרה מטרים, אכילס יוצא לדרך.
10. אכילס לעולם לא ישיג את הצב, ביבי שב ונבחר בבחירות הבאות ב–2023 והנשיא מטיל עליו את הרכבת הממשלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ