הדיפלומט מספר 1

אביגדור ליברמן התלונן על כך שמשה רבנו לא הוביל את עם ישראל לאירופה. חוש ההומור האוסטרי החמיץ את הבדיחה

עמירה הס
עמירה הס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמירה הס
עמירה הס

שר החוץ, אביגדור ליברמן, מצר על שמשה רבנו לא הוביל את עם ישראל לחיות בשכנותן של גרמניה, אוסטריה ואיטליה; כך שמעו מפיו המוזמנים לוועידה יוקרתית בווינה לפני עשרה ימים. ליברמן היה אחד מהנואמים המרכזיים בוועידה לצד נשיא פולין לשעבר, לך ולנסה, ושר החוץ של גרמניה לשעבר, הנס דיטריך גנשר. העיתון האלקטרוני היהודי "די יידישה", שדיווח על נאום ליברמן, הבין שהדברים נאמרו בהיתול. אך בדיחות הדעת חמקה מהדיווח שהופיע בעיתון האוסטרי "די פרסה" וגם חמקה מעיניו של קורא יהודי אחד לפחות שכתב ל"הארץ" שמשונה כי כך מדבר מנהיג ציוני.

ב"די פרסה", דברי ליברמן על השכנות האבודה עם שלוש מאלה שנכללו ב"מדינות הציר" במלחמת העולם השנייה דווקא משולבים בחזון שלו שישראל תצטרף לאירופה המאוחדת, שהרי "ישראל היא הדמוקרטיה היציבה היחידה במזרח התיכון והיא המייצגת בו את כל הציביליזציה המערבית". העיתון ממשיך לצטט את שר החוץ של ישראל: "יש לנו באמת שכונה גרועה. היה עדיף לו משה הנהיג אותנו אל שכונתן של גרמניה, אוסטריה ואיטליה. אבל זהו גורלנו, מקומנו וביתנו, ועל ארצנו נגן". אגב, האתר היהודי חוסך מקוראיו את הערתו של ליברמן על השכנים הגרועים, אבל מציין ששר החוץ מגדיר עצמו כילד הרע של הפוליטיקה העולמית (וזוהי אף כותרת הידיעה).

בין השאר אמר ליברמן כי הדמוקרטיזציה של העולם הערבי בסכנה, בשל העדרו של מעמד ביניים. "התנאי המוקדם החשוב ביותר לדמוקרטיה חזקה הוא מעמד ביניים משגשג", מצוטט ליברמן באתר של "די פרסה". שני כלי התקשורת מסכמים את הדעה ששמעו באי הכנס מליברמן, שאם רק ההכנסה השנתית לנפש של הפלסטינים (3,000 דולר) תשתווה לזו של הישראלים (15 אלף דולר) - ייפתרו כל הבעיות ובלי תיווך.

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב כתבות סוף השבוע ישירות אליכם

ואכן באתר של חברת הייעוץ האוסטרית Create Connections שיוזמת את הוועידה השנתית, COM.SULT, מופיע מתחת לתצלומו של ליברמן המוטו: "המפתח לדמוקרטיה וליציבות פוליטית הוא שגשוג כלכלי". הוועידה מאפשרת החלפת דעות בין סלתה ושמנה של קהילת העסקים של אוסטריה לבין פוליטיקאים, מומחי תקשורת ויועצים. ולנסה וגנשר היו הזוכים השנה בפרס "חץ הזהב" של הוועידה על מפעל חייהם. נושאה הפעם היה אתגרי המנהיגות באירופה. בסקירה המסכמת באתר החברה המארגנת נכתב שליברמן אמר ש"מטרת מפלגתי היא שישראל תצטרף לאיחוד האירופי".

את הדיון בן השעה שבו ליברמן היה הנואם (היחיד) הנחה דוד אונגר קליין, איש עסקים אוסטרי, ממנהלי חברת הייעוץ ויוזם הוועידה. ברזומה של אונגר קליין מופיע גם תפקידו כעוזר ליועץ המסחרי לעניינים כלכליים של שגרירות ישראל בווינה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ