מסעדה חד-פעמית

לכבוד אולימפיאדת לונדון הקימה מקדונלד'ס את הסניף הגדול בעולם, שיפעל שישה שבועות בלבד

רבקה סמיתרס, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רבקה סמיתרס, גרדיאן

רשת מקדונלד'ס מגדילה מנה: לקראת המשחקים האולימפיים, שייפתחו בעוד פחות מחודש, היא הקימה בסטרטפורד במזרח לונדון מסעדת מזון מהיר בממדים חסרי תקדים, שתפעל במשך שישה שבועות בלבד.

הסניף החדש של מקדונלד'ס ניצב במרחק כ-300 מטר מהאיצטדיון האולימפי. לפי התחזיות, בתקופת פעילותו הקצרה הוא ייטול ממסעדת מקדונלד'ס בכיכר פושקין במוסקווה את כתר הסניף המשגשג ביותר בעולם. מטקס הפתיחה של המשחקים האולימפיים ועד שתינעל אולימפיאדת הנכים יגיש הסניף הזמני, על פי ההערכות, כ-50 אלף מנות ביג-מק ו-180 אלף מנות של טוגנים. בשיא הפעילות ישרת הסניף 12 אלף לקוחות בשעה.

לאחר שיסתיימו התחרויות תפרק החברה את המסעדה שהוקמה בכפר האולימפי. ייעשה שימוש נוסף ב-75% מהחומרים ששימשו לבנייתה, או שהם יישלחו למחזור. 5,500 מהפריטים במבנה - שולחנות, כיסאות, ציוד מטבח, נורות חשמל, מתגים, קורות עץ או יחידות מיזוג אוויר - הותאמו לשימוש חוזר ב-1,200 סניפי מקדונלד'ס בבריטניה. פריטים אחרים, העשויים פלסטיק, ימוחזרו. אפילו השירותים במסעדה צופו בטפטים דמויי אריחים, כדי למנוע השלכת אריחים שבורים במשקל כ-30 טונות עם סגירת המסעדה.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב כתבות סוף השבוע ישירות לפייסבוק שלכם

סניף מקדונלד'ס בכפר האולימפי, ששטחו 3,000 מטרים רבועים הפרושים על שתי קומות, יהיה הגדול בעולם. המבנה הזמני הוקם בתוך שישה שבועות והוא יפורק בתוך כארבעה שבועות.

ג'יל מקדונלד, מנכ"ל חברת מקדונלד'ס בריטניה, אמרה שזו יוזמה ראשונה מסוגה בעולם. לדבריה, מקדונלד'ס חותרת לבנייה בת קיימא ומבקשת לעמוד ביעדים שהציבה הוועדה המארגנת של אולימפיאדת לונדון. "משחקי לונדון 2012 אמורים לענות על אתגר הקיימות יותר מכל האולימפידות שנערכו עד כה", אמרה.

מקדונלד'ס נותנת חסות לאולימפיאדה זה זמן רב. כך היא נהנית מבלעדיות, המבטיחה שתהיה מסעדת המותג היחידה בכפר האולימפי. אבל השתלטותה מעוררת ביקורת של רופאים ומומחים לתזונה, הסבורים שאין ליצור זיקה ישירה בין האולימפיאדה לבין מותגי מזון מהיר. החברה טוענת, בתגובה, שהתפריט שלה כולל מגוון מאכלים הרחב ביותר שהוגש אי פעם באולימפיאדה ומנות בריאות כמו משקאות פרי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ