בדלתיים פתוחות |

הבדואי שתייג אותי

שדרנית ספורט, טלפון נייד, תמונות עירום ובדואי אחד. הלהיט החדש של היוצרים שהביאו לכם את "פרשת אום אלחיראן"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גלעד ארדן
צילום: ניר קידר, אליהו הרשקוביץ

במרחק 17 ק"מ מגבול עזה, המגודר בגדר רעועה שאינה יכולה להבריח עז, וקוראת לעזתים המסוממים מרעב ומייאוש כסירנה השרה לאודיסאוס "התקרבו אלי אנשים חביבים, מעברי השני יש עצי פירות עסיסיים, לחם 70% שיפון מרוח בחמאה הולנדית וצלחת עם גבינת קממבר המיושנת שלוש שנים במרתפים קרירים בנורמנדי", ירדה אל חוף אשקלון כתבת הספורט, שרון פרי, בבגד ים נוח. היא נטלה עמה קופסת סיגריות, עיתון "לאשה" שתמונתה בבגד ים פחות נוח מופיעה על שערו וארנק ובו כמה מטבעות, פן תחפוץ בבקבוק תפוזינה חמצמץ על החוף. אך אוי אויה, את הטלפון הנייד שלה השאירה ברכב. ותבוא יד זרה ותחדור אל מכוניתה ותגנוב את טלפונה.

דקות ספורות אחר כך, כשביקשה פרי להתקשר לאופירה אסייג ולשאול אותה אם תוכל לשלב אותה בתוכניתה, גילתה כי הטלפון אינו מונח על המגבת הפרושה על החוף. מיהרה אפוא פרי אל מכוניתה, שאת דלתה לא נעלה כי היא מאמינה שבני אדם טובים הם מיסודם ולא יגעו ברכוש שאינו שלהם, ולא יירו 17 ק"מ משם בראשם של אנשים שאינם מסכנים אותם. אבל כשפתחה את דלת הנהג, ראתה כי הטלפון סמסונג גלקסי 6, שעל פי מיטב המומחים הוא בעל מצלמה זריזה ומשובחת במיוחד, אינו נם את שנתו על התושבת המיוחדת המעוטרת תמונות של כוכבי כדורגל, שרכשה כדי שתוכל לדבר בגלקסי בלי להחזיק בו וחלילה לעבור על חוקי התנועה. פרי חיפשה גם על רצפת מושב הנהג ומאחור ועל יד, ורצה חזרה למגבת הפרחונית הפרושה והפכה וחיפשה, ואין.

אספה פרי את כל חפציה חזרה למכונית ומיהרה לביתה. לפני שאנו עוקבים אחריה בהמשך הפרשה, זה הזמן לשאול למה בין ישראל לעזה יש כזו גדר דרדרית רעועה, ולא נעשה כל ניסיון להחליפה מאז המלחמה האחרונה בעזה. בזמן הזה התעסקו במנהרות ולא הסתכלו מה יש מעל האדמה, או שמא חס וחלילה, קיוו שאנשי עזה ינסו לפרוץ את הדרדרה הזאת? אבל לא נטריד את פרי בשאלות הללו, כי באותו ערב, בשעה 21:30, נכנס הגנב השפל לחשבון פייסבוק שלה ושלח הודעות למכריה, ואחר כך נכנס לאוסף התמונות שלה ומצא בהן, כלשון בית המשפט, שתי תמונות אינטימיות. אחר כך העתיק אותן לחשבון האינסטגרם של פרי, וכך 400 עוקביה הנאמנים ראו אותן מיד, וכמובן העבירו האחד למשנהו, עד שלא היה אדם אחד מהעבר הזה של הגדר שלא ראה אותן, והעיר שושן צהלה ושמחה. בעבר השני של הגדר בעזה לא ראו את התמונות, כי היו עסוקים בקבורתם של 60 אנשים.

הלכו שרון או מקורביה לשר לביטחון פנים ואמרו לו מלאה כל הארץ חמס, כולם רואים את מה שאסור לדבר עליו ואתה שותק. הקשיב השר, ויועציו אמרו לו זה בטח האנלייזר הנורא חזר, רק הוא מסוגל לזה. נחיריו של השר התרחבו והוא אמר "צריך סיוע מבחוץ". אינספקטור טיל זנח אפוא את תיק הרצח הכפול, אינספקטור מגרה עזב את משרדו בפריז והגיע בטיסה דחופה לארץ ואינספקטור לסטרייד, המתחרה של שרלוק הולמס מהסקוטלנד יארד, כבר שהה במקרה בארץ בביקור אצל אחייניתו בקיבוץ דן. לא עברו כמה ימים ובכף נלכד בדואי בשם סאבר אבו עצא, שהואשם והורשע לאחר משפט בהפצת תמונותיה האינטימיות של שרון פרי. החוקרים הזרים עזבו את הארץ ולסטרייד מן הסקוטלנד יארד אמר לגלעד ארדן: "ובכן ראיתיך מטפל במקרים רבים מאוד, מר ארדן, אבל אינני חושב שראיתי מימי מלאכת אמן מצוינת כל כך כמו במקרה הזה. איננו מקנאים בך בסקוטלנד יארד. לא, אדוני, אנו גאים בך מאוד, ואם תבוא מחר אל המטה לא יהיה אדם — החל בזקן המפקחים וכלה בשוטר הצעיר ביותר — שלא ישמח ללחוץ את ידך".

אבל אויה, בינתיים סאבר אבו עצא ברח מבית המשפט, וגלעד ארדן רודף אחריו בפזורה יחד עם רוני אלשיך, מחופשים לכבש ורועה. עד שיימצא, זה הזמן לשאול כמה שאלות, אבו עצא למד בבית הספר ארבע שנים, שירות המבחן שריאיין אותו לצורך חלופת מעצר קבע שאינו יודע לקרוא ולכתוב. מעולם לא היה לו פייסבוק או אינסטגרם. ההודעות שנשלחו בשמה של שרון פרי היו מנוסחות כראוי בעברית ללא שגיאות, ואת זה עשה כביכול אבו עצא.

נכון, העברת תמונה בטלפון חכם מקובץ תמונות לאינסטגרם אינה שקולה לניתוח מוח או להנדסת טילים, אבל אני לא ידעתי איך לעשות את זה עד ששאול בני בן ה–13 הסביר לי. יש לי הרגשה שאינסטגרם, חביבן של דוגמניות, איננו האפליקציה הנפוצה ביותר בפזורה הבדואית. וגם לגבי פייסבוק אני מפקפק מאוד. אז מה היה כאן? עיוות דין ישן וטוב. אמנם לא הרשעה ברצח ואונס של נערה, אבל כן הפצת תמונות אינטימיות לציבור. כנראה אבו עצא, שאכן יש לו עבר פלילי של גניבות, נהיגה פרועה ותקיפה, גנב את הנייד או רכש אותו או מכר אותו, אבל העלאת תמונות אינטימיות לאינטרנט? מה לבדואים ולשעשועי אינסטגרם הפריבילגיים בתל אביב? התחזות לשרון פרי בפייסבוק? בחייכם.

אבל את מי מעניין בדואי שגנב טלפון נייד? לעומת זאת תמונות אינטימיות של שרון פרי, שאפשר לראות רק ברשת האפלה, מביאות כותרות ראשיות ועשרות אזכורים בגוגל. ובינתיים, ברחוב בייקר 221 ב', שאל גלעד: "ווטסון, אתה רושם הכל? אולי תכניס את זה אחרי פרשת המחבל באום אל־חיראן?" ואשר לפרי, שחיבתי נתונה לה, בעת האירוע היו לה 400 עוקבים, כך על פי פסק הדין של השופט דניאל בן טולילה מבית משפט השלום בבאר שבע. כיום (שאול בדק), יש לה 12,000 עוקבים, לא רע. ומי שיש לו כל מיני רעיונות והשערות לגבי פתרון התעלומה, שיגיד עכשיו או ישתוק לעד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ