כשאורי אריאל יעביר את השמאל כולו למדינה שתקלוט אותו

תיק תינוק | חתולים מסיתים לשמאל | זוכרים רק את הרצח | מרגש, צפו | זכותינו | השקע של מוטי יוגב | טיפשונת

אלון עידן
אלון עידן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלון עידן
אלון עידן

סדרי עדיפויות: ברדיו מציעים להורים לשים את התיק במושב האחורי כדי לא לשכוח את הילד.

אורי אריאל הודיע על . הוא הסביר את זה באיסור הלכתי, ורגע לפני שהחליט להעביר את תקציב הסירוס למחקר הציע להעביר מאה אלף חתולים למדינה זרה שתיאות לקבלם.
זאת ידיעה כל כך מופרכת, שאינך יכול להתייחס אליה ברצינות. ובכל זאת, במבט נוסף משהו מפריע: זאת כנראה אותה מדינה זרה שאמורה להסכים לקלוט את אותם חתולים לא מסורסים. מה שמפריע זה הקישור האסוציאטיבי שאתה נאלץ לעשות לסוגיה אחרת – זאת של מבקשי המקלט – שגם במסגרתה תומכים אריאל וממשלתו בהעברתם למדינה זרה שתקלוט אותם.
הקישור האסוציאטיבי הזה אינו קוריוזי; למעשה הוא המטרה שלשמה הועלתה סוגיית סירוס החתולים. לפתרון של אריאל – להעביר קבוצה של בעלי חיים למדינה אחרת – צריך להתייחס כאל פנטזיה לא מודעת (ואולי כן?), שבתוכה מבקשי המקלט ובעלי החיים משמשים רק כדוגמאות, אילוסטרציות, לדבר שאותו אסור לומר (עדיין). הפנטזיה אינה עוסקת במבקשי המקלט ובעלי החיים – אלא דווקא באנשים שמזדהים עם מבקשי מקלט ובעלי חיים (שמאלנים־תל אביבים).
מה שאריאל באמת רוצה לומר זה את המשפט הזה: ״שמאלנים יקרים, ההלכה אינה מאפשרת את צורת הקיום שלכם כאן, אני מציע להעביר אתכם למדינה זרה שתסכים לקלוט אתכם״ (אורי, אנחנו לגמרי בעניין. חשבנו על גרמניה, שם כבר יזהו אותנו עם התגים ששקד הכריחה אותנו לענוד).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ