כתבי פתשגן, שלוש איגרות דחופות

דורון רוזנבלום צרוב
דורון רוזנבלום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דורון רוזנבלום צרוב
דורון רוזנבלום

אל: הבית הלבן
מאת: ממשלת ישראל ‏(במעבר‏)
הנדון: ביקור הנשיא בישראל

בהמשך לחילופי האיגרות והשיחות בינינו לקראת ביקורו הצפוי של מר חוסיין אובמה בישראל, אנו ממשיכים לשקוד על תוכנית המסע, תוך תיאום מלא ומדוקדק עם סי.אי.איי, משטרת ישראל, ראשי יד ושם, הליגה נגד השמצה, רב הכותל וגופים רלוונטיים רבים אחרים.

הבעתם את רצונכם ב”ביקור שיבליט את הצורך בקידום תהליכים מדיניים באזור”, תוך “רצון לקדם את רעיון שתי המדינות”. כיוון שלא ציינתם באילו “שתי מדינות” בדיוק מדובר - אנו מניחים שמדובר במדינתכם ובמדינתנו.

אי לכך, בצעד קונסטרוקטיבי שנועד לקדם את חזון שתי המדינות, הכנו לקראת הביקור לוגו בצבעי כחול ואדום, שנבחר על ידי גולשים באינטרנט, ומעליו הכתובת “UNBREAKABLE ALLIANCE”. זאת כדי להפיג כל חשש נשיאותי שמא - לאור תוצאות הבחירות - לא נתייצב מאחוריכם בשעת מבחן.

אשר לסדר היום: אתם מציעים לדון ב”בעיה הפלסטינית”, כלשונכם, וב”קידום תהליך השלום”. אנו, לעומת זאת, מציעים להתרכז בארבעה נושאים: א. מצבו הבריאותי של פולארד; ב. מצב הכשרות בתאו של פולארד; ג. תנאי הכליאה של פולארד; ד. ביטול הצורך בוויזה, לפחות לאח”מים.

איור: ערן וולקובסקי

ואשר למסלול הביקור: אתם התוויתם נסיעה מנתב”ג לירושלים, עם אופציה לביקורים בכנסת, במרכז פרס, הנחת זר בכיכר רבין, ביקור ביישוב יהודי־ערבי, נאום מול פורום אזרחי רב־משתתפים, ולבסוף - מעבר לרשות הפלסטינית ‏(אנו מניחים שהתכוונתם ליהודה ושומרון‏). אנו מציעים מסלול חלופי:

הנשיא יתחיל את סיורו ביד ושם כשהוא עובר מהיכל השמות לבקעת הקהילות. משם תמשיך השיירה במסלול אתרי פיגועים מפורסמים, מלווה באופנוענים של זק”א. תוואי השיירה יכלול את רחובות המאבק, קנאי הגליל, הגידם ועולי הגרדום, ומשם היא תמשיך לעמק רפאים, גולגולתא וגיא בן הינום, עם הפוגת התרעננות בוויה דולורוזה.

לידיעתכם: לצערנו, בגלל חוקי הכשרות ולרגל הגעלת הכלים לפסח, ייאלץ הנשיא להסתפק במהלך ביקורו בעוגיות קוקוס על צלחת פלסטיק. ואגב: בעינה עומדת הצעתנו, שהנשיא יעשה שבת - או לפחות יחגוג את ליל הסדר - עם יחידת המסתערבים בחברון.

אחד משיאי הביקור של הנשיא יהיה ישיבה על הספה ועלעול באלבום התמונות המשפחתי בחברת הזוג המלכותי. כיוון שנכוויתם בביקורכם בלונדון, הנכם שואלים אודות גינוני הטקס במקומותינו. ובכן, ישראל של היום היא מונרכיה ללא גינוני פורמליות יתרים. אם יקפיד הנשיא לצעוד שני צעדים גדולים קדימה, שני צעדים קטנים לשמאל, לקוד קידה קלה ולהביע בקול צלול וברור מחמאה לבגדי הגבירה החדשים - בטוחנו שיוכל לחזור לוושינגטון בשלום.

נ.ב. שמענו ששיירת הנשיא תמנה מאות כלי רכב. חישוב אריתמטי פשוט מלמד, שבגלל ממדי הארץ עלול ראש השיירה להגיע לירושלים עוד בטרם יצא זנבה מנתב”ג. לפיכך, לרגל הביקור ניאלץ לספח את שטחי B, את אזור רמאללה ואת המאחזים, ואנו מודים לכם מראש על ההבנה.

אל: חברי האקדמיה לקולנוע, הוליווד
מאת: האקדמיה לקולנוע בישראל
הנדון: הצעת מועמדויות

קולגות יקרים, בהתקרב ליל האוסקר שוב אנו נעמדים על בהונותינו בתקווה להיכנס להיכל התהילה העולמי של הקולנוע, בעיקר בקטגוריית סרטי התעודה, שבה אנו זוכים לאחרונה לפריחה. הלב מתרחב נוכח אותה אלכימיה מופלאה, שבה מציאות חיינו, הכעורה והמאובקת - אם לא המבעיתה - מזדהרת פתאום, והנה היא צועדת על השטיח האדום לבושת טוקסידו, עם כל גינוני הטקס הנוצצים.

אנו יודעים שרשימת המועמדים השנה כבר סגורה. ובכל זאת רצינו להפנות את תשומת לבכם לרשימת סרטים תיעודיים נוספים שנעשו בישראל בשנים האחרונות ואשר משקפים גם הם מציאות הראויה לפסלון בקטגוריית סרטי תעודה קצרים.

במאגרנו מצויים, בין השאר, הסרטון “נוגרה לגוי” - סרט המתאר קצין מזוקן וחבוש כיפה המנסה לעצור הפגנה כשהוא חובט באמצעות רובה בפרצופו הנורדי של מפגין לא־יהודי, כביטוי לדיסוננס הקוגניטיבי שבו מצוי הדור הרביעי לשואה. סרט אחר, קומי־טרגי משהו, מתאר חבורת חיילים חמושים הנמלטת מחבורה של ילדים פלסטינים באחת הקסבות, כשהם נקרעים בין קרני הדילמה: להצטלם כאלימים נלעגים, או כפחדנים נלעגים. ברשותנו גם סרט בשם “רשומון”, שבו נראה אדם יורה באקדח בגבו של ראש ממשלה - מה שפותח כמובן אינספור תיאוריות קונספירטיביות ‏(ביניהן: שהאיש רצח את עצמו סתם כדי להכפיש‏). אולי תמצאו עניין גם בסרט סוריאליסטי המתעד את הדיירים מתחלפים בתא הכלא המבודד, הסואן והמצולם ביותר בעולם.

נודה לכם אם לקראת השנה הבאה תיידעו אותנו, בהתראה מספקת, לפחות לגבי מספר המועמדויות. זאת על מנת שנוכל לתאם עם השב”ס, המוסד, השב”כ, נוער הגבעות ומשמר הגבול את עניין שכירת חליפות הטוקסידו. יש לנו רק שלוש בארץ.

אל: האפיפיור בנדיקטוס ה–16
מאת: “צעצועי הפיראט הירוק”
הנדון: הצעת רכש

אנו, רשת של צעצועים ותחפושות בארץ הקודש, ניצבים השנה בפני מחסור בתחפושות, בבדים ובזהבים שאזלו במהירות לקראת חג הפורים. ושאלתנו היא: מה הוד אקס קדושתו הולך לעשות עם כל מערכות הביגוד המפוארות שעמדו לרשותך? אם אכן אתה פורש למנזר ולא תזדקק להן יותר - נשמח אם תוכל להעביר את הסחורה אלינו ‏(בתמורה לא נזכיר את המלחמה‏).

כתבות מומלצות

איור: עמוס בידרמן

דלתות מסתובבות: הנוטש, החוזרת באופן חלקי והיושב על הגדר

יצחק לבני, 2016

מדובר בכישרון מפתיע של סופר גדול. זה הספר שאני הייתי רוצה לכתוב

נעה ודוד שיסל. בזכות הסרט צבי בהחלט מאוד נוכח

"שואלים אם יש קשר לשיסל. אני אומר שאני הבן שלו, וישר עולה חיוך"

ויטמינים ותוספים בחנות פארם

כן, מדובר בסוג של אובססיה. זו רשימת תוספי המזון שאני לוקחת

אלן קאמינג ב"החבר הגאון שלי מהתיכון". כל זיכרון ילדות מחייב בדיקת עובדות

מרענן לראות טאץ' קומי בז'אנר שלא מצטיין בחוש הומור

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"