מרמי פורטיס עד שי צברי - פסקול יהודי לסוף השבוע

מדי שבוע יבחרו יוצרים ואנשי תרבות פסקול לשבת עבור גולשי אתר "הארץ". השבוע על עמדת התקלוט איש גלי צה"ל עומר בן רובי

ליאור רחמני
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאור רחמני

מדי שבוע מתארחים בפסקול השבת אמנים, יוצרים ואנשי תרבות ורוח ומציגים את רשימת השירים הפרטית שלהם. לקראת שיתקיים החודש בתל אביב, על עמדת התקלוט שלנו עלה מגיש ציפורי לילה מוזיקליות בגל"צ, ועורך התוכנית "ארון השירים היהודי" - עומר בן רובי.

גדלתי על מוזיקה מזרחית ומערבית. ביחד. יוונית מהבית, זהר ארגוב, עופר לוי וזהבה מהמשפחה ומהחברים, ברי ופורטיס מהרדיו. זהר בקסטות צהובות או שחורות, וישי לוי עם ליסה ליסה בסנוקר של אזור התעשייה ברעננה.

עומר בן-רובי

אביתר בנאי נכנס לי ללב בתחילת שנות ה-2000, ומאז רק חלחל לשם פנימה יותר ויותר. עד היום אני לא יודע האם אני מעדיף את הביצוע של צלילי העוד או של צלילי הכרם לסורו ממני, אבל נקרע בכל פעם שדקלון שר. והוא אגב קרובי משפחה, היא המלכה האם מבחינתי. עם השיר נשמתי של עמיר בניון ברקע נכנסו האורחים בחתונה שלי אל בית הכנסת בתל אביב לפני שנה, היה איתי בצבא. כבר אז, כשאום כלתום אצלו באוזניות, ידענו שהוא ענק. את השיר בדרך הביתה של השמחות אהבתי גם במקור, אבל רונה קינן היממה אותי כשביצעה את זה. אני מת על כל דבר שהיא שרה, וחולם שגם היא תשיר פיוטים. היא כבר התחילה, את זה אני יודע. כל אלה הם בשבילי מוזיקה ישראלית, ממני אליכם. שבת שלום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ