לקראת הופעתו בישראל, די-ג'יי פוד בסט מיוחד לגולשי "הארץ"

קווין פואקס, מחלוצי הלייבל נינג'ה טיון, יופיע בחמישי בערב בתל אביב. לקראת האירוע הוא הכין לנו פלייליסט מיוחד שמשלב קצב ורוגע

מדי שבוע מתארחים בפסקול סוף השבוע אמנים, יוצרים ואנשי תרבות ורוח ומציגים את רשימת השירים הפרטית שלהם. השבוע על העמדה הדי-ג'יי האגדי קווין פואקס, לקראת הופעתו בתל אביב.

פואקס הוא מחלוצי הלייבל נינג׳ה טיון והאיש שמוביל מאז שנות התשעים את פרוייקט די-ג'יי פוד - פרויקט שמייצר דגימות סאונד מיוחדות לתקליטנים ברחבי העולם. מאז שנות התשעים הוציא פואקס עשרות טרקים תחת השם "די ג׳יי פוד" והוא נחשב לאשף עולמי בתחומו. לקראת הופעתו הערב (חמישי) בישראל קיבלנו ממנו את אחד מפסי הקול המושקעים שנחתו על שולחננו:  

ועכשיו, די-ג'יי פוד

פיצלתי את הפלייליסט לשני החלקים של סוף השבוע: שישי בערב ושבת בבוקר. שירי מסיבה קצביים בחלק הראשון וצ'ילאאוט רגוע ואיטי יותר בחלק השני.

לילה

נפתח עם The Allergies, שני חברים מבריסטול שעושים פתיח מסיבה מעולה, אפילו אם מעולם לא שמעתם אותו.

השיר החדש של בק זמין להאזנה רק אונליין. נהדר לחזור לגרסת המסיבה של בק. יש האטה מוזרה באמצע שלא ממש עובדת, אבל השאר זה זהב.

Cavern of Anti-Matter הוא ההרכב החדש של טים ג'יין (סטריאולאב), ההרכב פועל מברלין בשנים האחרונות, ואפשר לשמוע את ההשפעות המלודיות הישנות. אבל, מדובר בכיוון קראוט רוקי, אינסטרומנטלי חדש.

בשנים האחרונות אני חוזר להקשיב לאסיד האוס משנות השמונים. חבר שעבר לחו"ל העביר לי ערימת תקליטים, ובערימה הזאת מצאתי גרסה שמעולם לא שמעתי ל- 'Get Real' של Paul Rutherford. לאחר עבודת בילוש קלה התברר שמדובר במיקס נדיר.

Memory Man שיחרר השנה את האלבום Memory One, מדובר ביצירת מופת שמזכירה את עידן הזהב של ההיפ-הופ.

אחרון בחלק הזה של הפלייליסט, אני בוחר ב-'Beat Bop' של Rammellzee ו- K-Rob. עשר דקות של גרוב שהשפיע על רבים וטובים.

יום

את החלק השני של סוף השבוע, נפתח ב-'Sundial' של Jon Brooks מהאלבום 'Other Channels'. מוזיקת קיץ יפיפייה שכיף להתעורר או להירגע איתה.

Jan W. Gruber עם 'Philips Expo Theme no.4', יאן בעצמו הפנה אותי לשיר הזה, שמתחפש לפיסת אלקטרוניקה אבודה משנות השישים.

השיר הבא הוא של אפקס טווין מתקופת - Caustic Window.זהו טרק שלא שוחרר עד לאחרונה, מהאלבום CW. לטעמי, אחד הטובים ביותר שלו.

Annabel lee הוא הרכב של מפיק אנגלי וזמרת אמריקאית. אלבומם יצא ב-Ninja Tune עם IF Music, ביום התקליט הבינלאומי האחרון, אבל משום מה לא קיבל מספיק התייחסות. השיר 'Breathe Us' של ההרכב 'By the Sea ... and other Solitary Places', מציג את הסאונד שלהם באופן מושלם.

עוד זמרת, שלמזלנו לא התעלמו ממנה, היא ג'יין וויבר עם האלבום 'Silver Globe' שקיבל הרבה הכרה ותשבחות.

מקווה שנהניתם כמוני מבחירת השירים.

די-ג׳יי פוד יתקלט ביום חמישי בערב במועדון הפסאז׳ בתל אביב.

תגובות