שובו של צ'רלס מנסון

צ'רלס מנסון, הגורו ומנהיג כת רוצחי ההמונים, חוזר שוב ושוב לרדוף את התרבות הפופולרית. כעת, הסמל האיקוני של אמריקה האמיתית עומד במרכזה של סדרה חדשה

נועה מנהיים
נועה מנהיים

שני סופרים תפרנים ומדוכדכים יושבים בבר, באמצע שנות ה–40 של המאה הקודמת. "נמאס לי לקבל שני סנט למילה!" מתפרץ אחד מהם, "הדרך היחידה להתעשר באמריקה היא להמציא דת", אומר השני. "בוא נתערב", אומר חברו, "שאני יכול להמציא דת יותר מוצלחת ממך".

הסופר הראשון היה רוברט היינליין, והניסיון שלו לנצח בהתערבות הזאת הפך ב–1961 ל"גר בארץ נוכרייה", הספר שהכניס לשפה האנגלית את המילה "גורק" (שפירושה, להבין מתוך אמפתיה; לתפוס דבר בשלמות כה רבה עד כי אתה מתאחד עם מושא ההבנה) ושספריית הקונגרס מונה כאחד מ–88 "הספרים שעיצבו את אמריקה", לצד "התפסן בשדה השיפון", "מובי דיק" וגם "ניסויים והבחנות על טיבו של החשמל" מאת בנג'מין פרנקלין. גיבור הספר, ולנטין מיכאל סמית, הוא אדם שגודל על ידי בני המאדים, וכאשר הוא מגיע לכדור הארץ, הוא הופך למנהיגה, נביאה ועושה הנסים של דת חדשה, "כנסיית כל העולמות", הגורסת "אתה הוא האלוהים", מטיפה לשחרור מכבלי המוסר, מכלא התרבות, משלשלות המשפחה הגרעינית והנישואים ומקדמת אהבה חופשית ושתיית מים. ספרו של היינליין היה ספר המדע הבדיוני הראשון שזכה להיכנס לרשימת רבי המכר של "ניו יורק טיימס" והפך לקריאת חובה של כל היפי שוחר LSD, והכנסייה, שהקימו כמה ממעריציו השוטים והשותים, עדיין רשומה כדת מאורגנת בקליפורניה, ולה כמה אלפי מאמינים ברחבי העולם.