תמונות אישיות מהחלל תמורת 6 דולר

ב-2013 ישוגר לחלל לוויין שנסמך כולו על תרומות גולשים. המשקיעים יוכלו לשלוח הודעות לווייניות מהחלל וגם לצלם תמונות, והכל באמצעות הסמארטפון

דידי חנוך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דידי חנוך

SkyCube הוא הלוויין השני שעומד להיות משוגר לחלל בעזרת תרומות באתר Kickstarter, והוא גם פרויקט מימון ההמון ‏(פרויקטים שממומנים מראש על ידי תומכים ומשתמשים עתידיים, באמצעות אתרי אינטרנט‏) המומלץ של השבוע. בעוד הלוויין הראשון, ArduSat, יועד לניסויים מדעיים, הרי שהלוויין הזעיר הזה יעסוק במה שרוב הלוויינים בעולם עוסקים: תקשורת.

המשקיעים בפרויקט יוכלו לשדר הודעות טקסט לווייניות ‏(החל מהודעה אחת של 120 תווים ועד 10,000 הודעות‏), לבקש מהלוויין לצלם תמונות ספציפיות ולשלוט בכל זה באמצעות יישום בסמארטפון - לאייפון או לאייפד. אם אתם רוצים לבקש תמונה מהחלל, הסכום המינימלי לקבלת תמונה אחת הוא 6 דולרים.

ללוויין יש אמנם ספונסרים מסחריים, אבל נתח ניכר מהמימון שלו יגיע דרך המשקיעים באתר. אף אחד לא חושב שאתרים כמו Kickstarter הולכים להחליף את נאס”א - סכומי המימון לפרויקטים גדולים פשוט מסיביים מדי. פרויקטי מימון המון כבר הוכיחו שהם מסוגלים לגייס מיליונים, אבל מיליארדים זה סיפור אחר לגמרי.

ועדיין, העניין, האנרגיה וההתלהבות סביב פרויקטים כגון זה מראים שחקר החלל עדיין חשוב לאנשים. חשוב מספיק כדי שיתרמו מכספם. בעת כתיבת שורות אלה, הפרויקט גייס כ–66 אלף דולרים מתוך 82.5 אלף, שהם היעד למימון. ונותרו לו עוד שבועיים.

סופו של הלוויין צפוי להגיע 90 יום לאחר ההמראה, כאשר הוא יפתח בלון בוהק - שניתן יהיה לראות מהאדמה - שינחית אותו חזרה. הלוויין צפוי להמריא בשנת 2013.

עמוד הלוויין SkyCube באתר Kickstarter

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ