ראיה חותכת |

מה שיותר כחול

מיכל פתאל, ימי סוף הקיץ, מטיילים טובלים בנחל דוד ליד עין גדי, 24 באוגוסט

טל ניב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טל ניב

בטורו הקבוע באתר החדשות והלינקים “דיילי ביסט”, המוקדש למעקב אחר בית המלוכה הבריטי, מצטט טום סייקס הערה שנונה שצויצה ברשת: “לאיזה מצב הידרדר העולם, אם נסיך כבר לא יכול לסמוך על כמה בחורות שאסף באקראי לחדרו במלון בלאס וגאס?”

זה מצחיק ועצוב ומוזר ופרוע, וסייקס מסביר שלנסיך הג’ינג’י יש בעיית שתייה מסוימת, שגורמת לו להתנהג באופן שמביך ומבייש את בית המלוכה. ומתברר שאחרי שהקסים המונים בחתונת אחיו בשנה שעברה והבריק באולימפיאדה, כשהופיע עם אחיו וגיסתו קתרין כמעט בכל אירוע אולימפי כשהוא מפגין התלהבות והנאה אמיתיות ומידבקות - כבר חשבו בארמון שהארי שלהם התיישר וכטוען שלישי לכתר, מצא את מקומו.

אבל אז הגיעו ימי סוף הקיץ והארי, שעבד קשה והחליט לנוח, השתכר עם ראיין לוכטה בבריכה בלאס וגאס, וקפץ אליה עם הבגדים, ואף על פי שהוא מלווה כל הזמן באנשי MI5 עלה לחדר במלון עם בחורות שפגש בקזינו לשחק משחקי חברה טיפשיים, או אולי לעשות דברים, ואז צולם עירום כביום היוולדו כשהוא מסתיר בידו רק את “תכשיטי הכתר” ‏(הבדיחה המעט משומשת שבה משתמשים כמעט כל עיתוני העולם לתיאור איבריו המוצנעים‏).

צילום: מיכל פתאל

סייקס מסביר שמסיבת הקיץ של הארי התרחשה ונודעה דווקא כשאביו, המלך לעתיד צ’רלס, הצליח לגרום לכך שרק המשפחה הגרעינית תייצג את המונרכיה באירועים רשמיים, כחלק מתהליך של התייעלות ארגונית או ביטוי של עצמאות מחשבתית. והוא היה מרוצה כל כך מתפקודו של הארי באולימפיאדה, ומכך שלא ביאטריס ויוג’יני צולמו שם בתא השמור למלוכה, והנה עכשיו הוא שוב מבוזה ונראה כשוגה ו”הבחורון החצוף” שלו שותה וחוגג.

כי השבוע האחרון של הקיץ לא קל לנסיכים ולא קל בכלל. לא בלאס וגאס, ולא בעין גדי. ויש בו אפילו מידה של תוגה ועודפות וחוסר מיקוד. ואת כל זה תופס צילומה היפה של מיכל פתאל שבו נראים מפל בנחל דוד ובריכה רדודה מתוקת־מים, שבה משתכשכים לא פחות מעשרה ילדים, נערות, גברים ונשים. ואת העין תופסת, כמובן, הנערה הגמישה משמאל בביקיני האדום, שכתובת הקעקע שלה וגם התליון שלצווארה נדמים כבני כנף והיא מביטה בכלל לכיוון של מישהו מחוץ לצילום. וכשמסתכלים, רואים שכפות רגליה המבצבצות מהמים ב”פלקס” של מתעמלות מוטות בזווית משונה למדי, ורואים גם את האופן שבו היא צובטת את בהונותיה להחזיק את התרגיל במקומו ונשאלת מיד השאלה אם זה נוח או לא, קשה או קל או כואב.

ובעוד היא מתעמלת, הילד המתוק הקטן בכובע המצחייה הלבן מביט מעלה אל המצלמה וידו נתונה בידה של אחותו, שעה שאמהות משמאל משוחחות ביניהן, כאילו אין שום דבר חריג לצדן. ואפשר לראות שאחת מהן, הימנית, בכובע פסים ובגופייה כתומת שוליים, מחזיקה בידה את האייפון שלה, כאילו לא עומדות רגליה במים או שהוא עטוי כיסוי חסין מים, ובכל מקרה זהו אחד הימים החמים בשנה, 24 באוגוסט, והמים נמצאים בחצי הדרך של מסלול המשפחות: מהחניה, ברגל לאזור הכניסה לשמורה, לנחל, למים, לזרם, ובחזרה, שעה וחצי. דרגת קושי בינונית.

על ראשה של הנערה בביקיני המפוספס מימין נוקשים ומתנפצים המים הנופלים וניתזים בגצים לבנים והיא משתתפת בכלל באופרה אחרת, כמו פרסומת לשמפו, ובינתיים כולם עומדים, רובם לבושים, מצטופפים בתוך הרגע הזה, נופשים מותשים, מצטננים, מוסחים ביום חם, לפני חזרה אל תוך תחום המאבק, אל גסותו ותובענותו ושנאותיו והקושי. הקושי הבלתי פוסק לחיות כאן בלי קיצוניות. ובמרחק כמה שעות חזר עוד נופש לחייו, וסייקס מספר שהנסיך ההולל אך נחת ומיד הוחש מהיתרו למקום מסתור ולא נראה בציבור מאז. עד יעבור זעם, עד שישכך החום שפקד את היבשת, עד שתתפוגג דחיסות הקיץ ואיתה זיכרונותיו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ