עודד כרמלי

בימים אלה כל עם ישראל משחק אותה פול רוויר: “הפרינט מת, הפרינט מת! האינטרנט בא, האינטרנט בא!” מה זה חשוב שבשבועות האחרונים פוטרו עובדים מענף המזון, מהרשויות המקומיות ואפילו מהתעשייה הצבאית? בעוד שפיטורים בענף המזון מובנים כתגובה להאטה במשק, הפיטורים בעיתונות המודפסת מתפרשים כגזירת שמים טכנולוגית. הפטאליזם הטכנולוגי הגיע לכך, שעיתונאי אחד התערב איתי על בקבוק וויסקי שתוך 20 שנה לא יהיה אף עיתון יומי בישראל. הוא צפוי להפסיד.

עדיין יש רדיו בישראל, למרות שיש טלוויזיה בישראל, ועדיין יש טלוויזיה בישראל למרות שיש אינטרנט בישראל. “הווידיאו הרג את כוכב הרדיו”? ספרו את זה לרזי ברקאי. ובכלל, עיתונות הדפוס בעולם צפויה להרוויח 170.5 מיליארד דולר עד סוף השנה. זו אמנם ירידה של 1.4% מרווחי השנה שעברה, אבל זה לא רע יחסית לשוק מת: גם סבתי המתה מתה, והיא לא הרוויחה שקל אחד השנה. כי שלא כמו סבתות, מדיות לא מתות לעולם. אנחנו פשוט צורכים הרבה יותר מדיות מהסבתות שלנו.

עיתונאי העתיד בפעולהצילום: בלומברג

נכון שמשתלם יותר לצלם הפקה אחת ולשדר אותה אינספור פעמים מאשר להפיק מאות הצגות חיות ובכל זאת הווילון הכבד, הארכאי, עולה. כפי שנאמר: וחי איימקס עם תיאטרון ופרינט עם רשת ירבץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ