גל"צ: כבר לא מדברים מהשטח

התחנה הצבאית מנסה לצעוד עם הזמן, אבל שוכחת בדרך את מה שעושה אותה לכל כך טובה

טל לוין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טל לוין

“גלי צה”ל, זה מה שקורה עכשיו”, נשמע קולו המהוסס של קריין החדשות. התחנה הצבאית תחת פיקודו של ירון דקל, שינתה השבוע את פורמט המהדורות שלה. פחות דיווחים, יותר מוזיקה, פחות קריין, יותר קולות של כתבים ‏(צעירים‏), פחות חדשות, יותר סטטוסים.

הרצון של גל”צ להתאים עצמם ל”שיח החדשותי העכשווי בישראל” לדבריהם, מעיד לא רק על השינוי שעוברת התחנה אלא גם על אותו שיח חדשותי. סקירה פשוטה ותמציתית של אירועי השעה נדרשת לפנות את מקומה לזרם ההולך וגובר של תוכניות ושידורים חדשותיים, שאורזים את הדיווחים עם הרבה גרפיקה וקצב, ממש כמו קליפ ב–MTV. כמו ערוץ 10 בשעתו, שביקש להפיק חדשות משוחררות ופמיליאריות יותר, כך גם בגל”צ מקווים לקרב אליהם את העם היושב במכוניתו. במילים אחרות, להרחיק את עצמם מרשת ב’, ולהתקרב לרדיו המקומי.

מפקד גל"צ ירון דקל. זה מה שקורה עכשיו?צילום: גדי דנון

אבל בדרך לתהילה נדמה שדווקא מהדורת חדשות ללא קישוטים ועריכה קצבית היא בדיוק מה שחסר עכשיו בכלי התקשורת היחיד ששומר על יציבות כלכלית. יתרה מכך, בימים שבהם מערכות עיתונים נתונות למרותם של בעלי הון, ומערכות חדשות על המסך עומדות בפני סגירה - מהדורה עם ארומה מסורתית מספקת תחושה של אמון, ומבחינה, כפי שראוי להבחין, בין חדשות לדעות, בין עיתונות לבידור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ