בתקופה של מיתון ומחאה מוטב לכוכבים לשווק את עצמם כמפסידנים

לואי סי קיי ולנה דנהאם מדגימים איך בארצות הברית של היום הלוזר לוקח את הכל

נטע אלכסנדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטע אלכסנדר

בעונה הראשונה של “לואי” הקומיקאי לואי סי.קיי אומר לקהל שלו, “אני בן 42 ואני יודע בוודאות מוחלטת שמעכשיו כל שנה בחיים שלי תהיה גרועה יותר מהקודמת. השנים הכי יפות כבר מאחורי. מכאן והלאה זו פשוט הידרדרות בקצב משתנה”. הווידוי הזה הוא חלק מתבקש מהפרסונה הציבורית שלו: לוזר גרוש, שמן ומוזנח, שנאלץ להסתפק בשאריות שהחיים זורקים לו.

בטכניקה דומה, שאפשר לכנות אותה “התאמללות”, היטיבה לנה דנהאם להציג את חייה בסרטה הראשון “רהיטים זעירים” ובסדרה “בנות” כאוסף של מצבים מטרידים שבהם היא מתחננת לעבודה בתשלום נמוך, מקיימת יחסי מין עם בחור שמתעלל בה רגשית ומראה לעולם את הגוף הלא־הוליוודי־בעליל שלה.

צילום: אי–פי

אחרי שדנהאם וסי.קיי עבדו קשה כדי לשווק את עצמם כאנשים מוכשרים, שאיכשהו לא מצליחים לגמור את החודש, קרה דבר מוזר: הם הפכו לשניים מהכותבים הרווחיים ביותר בתעשיית הבידור האמריקאית.

השבוע נודע שהוצאת הספרים היוקרתית רנדום האוס תשלם לדנהאם בת ה–26 מקדמה של 3.5 מיליון דולר עבור ספרה הראשון. בראיון ל”ניו יורק טיימס” מ–2011 הודה סי.קיי שרק האתר שלו מגלגל יותר ממיליון דולר בשנה. למרות שהשניים לא רוצים וגם לא יכולים להסתיר את העובדה שהמיתון היא מילה בסינית עבורם, באופן אירוני הקריירות שלהם עדיין מבוססות על הפרסונה הלוזרית, מה שמרמז שבארצות הברית של היום עדיף לשווק את עצמך כלוזר.

המיתון ותנועות המחאה שקמו בעקבותיו יצרו סלידה כלפי העשירונים העליונים, שמקבלת ביטוי נרחב במערכת הבחירות הנוכחית. לכן, כדי להרוויח מיליונים נוספים, ייאלצו דנהאם וסי.קיי להמשיך לייצר תפקידים טלוויזיוניים של לוזרים ששונאים את הגוף שלהם ואין להם כסף לשלם שכר דירה. ככה אנחנו אוהבים אותם, ואין סיבה לבלבל את האשליה הטלוויזיונית הזאת עם עובדות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ