פרויקט מימון ההמון שרוצה לתעד שנייה ביום

סזאר קוריאמה לקח את הפרויקט האישי שלו והחליט להפיץ אותו להמונים בעזרת אפליקציה חדשה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מה אתם זוכרים מכל יום בחייכם? לרוב האנשים, בקשר לרוב הימים, התשובה היא ככל הנראה “כלום”. סזאר קוריאמה מנסה לשנות את זה עם אפליקציה לאייפון ‏(ובעתיד גם לאנדרואיד‏), שהוא מממן בפרויקט מימון המון באתר קיקסטארטר.

הפרויקט התחיל כשקוריאמה החליט לתעד שנייה מכל יום בחייו במשך שנה, שבה לא עבד מבחירה. במשך השנה הוא החליט להמשיך לצלם שנייה ביום, מתוך כוונה להמשיך ולתעד לשארית חייו. בהמשך החליט לאפשר לכל מי שרוצה לנהוג כמוהו, לעשות זאת בקלות רבה יותר בעזרת יישום.

היישום מקל על יצירת הסרטונים הקצרצרים ומשלב אותם לסרט ארוך. הוא מאפשר גם לשתף אותם ברשתות חברתיות ובאתרי וידיאו. כמו כן, מי שרוצה להתחיל לצלם כבר עכשיו יכול לעשות זאת, שכן האפליקציה יכולה להשתמש גם בסרטונים שקיימים במכשיר הסלולרי.

כפי שקוריאמה מציין בעמוד הפרויקט, יש פרויקטים רבים של צילום לאורך זמן, אבל רובם נוטים להתמקד בתמונות, בעוד שהפרויקט שלו כולל תנועה וצליל. קוריאמה סבור שהתוספת של תנועה וקול הופכת את הרגע לזכיר יותר.

רף התמיכה בפרויקט נמוך מאוד. תמורת דולר אחד בלבד יקבלו משקיעים את היישום. מכיוון שהיישום ניתן לתורמים ברמת התמיכה הנמוכה ביותר, רוב הגמולים האחרים הם אישיים יותר. השתתפות בקבוצת פייסבוק סגורה למשתמשים בפרויקט, שיחת וידיאו עם קוריאמה, מפגש איתו, מסיבה לכבוד הפרויקט וכיוצא באלה. מי שהשקיע 250 דולרים יקבל את היישום כבר עכשיו, בגרסת הבטא, וכל 15 היחידות של הגמול הזה נמכרו.

ככל הנראה בזכות הרף הנמוך לתמיכה מהותית בפרויקט, קוריאמה גייס מספר מרשים מאוד של תומכים. נותרו עוד 11 ימים לסוף הפרויקט ותמכו בו יותר מ–8,000 משקיעים, שהשקיעו יותר מ–45 אלף דולרים.

בעמוד העדכונים של הפרויקט משתף קוריאמה את השנייה המתועדת מהיום שבו עבר את רף 20 אלף הדולרים. זאת השנייה שבה הצליח להשיג את רף המימון, ואתר קיקסטארטר התעדכן מ–19,999 דולרים ל–20,150 דולרים.

עמוד הפרויקט באתר קיקסטארטר:
http://kck.st/U0QvtH

שנייה של מימון:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ