וכל הכבוד לשר החינוך

גדעון סער לא צריך לפחד מרכילות והיא לא צריכה לפחד ממנו

דפנה לוסטיג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דפנה לוסטיג

מדורי הרכילות עומדים במצב קצת מוזר בשבוע האחרון, כשהכוכב הכי גדול של הרגע הוא שר החינוך. גדעון סער ובת זוגו החדשה, מגישת החדשות גאולה אבן, הם חייזר בעולם הצהוב המקומי - אייטם ראשוני, מסקרן ומוזר. לא פלא, אם כן, שמדורי הרכילות מתנהגים אליו כמו שמתנהגים אל חוצן - הם רוצים לגשת אליו, לגעת בו, להבין מאיזה כוכב הוא נפל ומאיזה חומרים הוא עשוי. אבל הם מפחדים. מי יודע מה יש שם, אולי זה נושך.

הרכילאים נזהרים מהפוליטיקאים והפוליטיקאים נזהרים מהרכילאים. כי בעוד שהפוליטיקאים בארץ אוהבים לאוורר דרמות אישיות, הם נמנעים מלאוורר דרמות אינטימיות. הם חושבים שאינטימיות נתפסת כשטחית, כשייכת לעולם שלא יאה לפוליטיקאי להתעסק בו. שאינטימיות אינה כוח אלקטורלי. כאן הם טועים: האינטימיות החדשה של השר היא אולי הדבר הכי טוב שקרה לו, ולא רק מבחינה אישית.

רומן עם אייקון מקומי כמו גאולה אבן מסית את תשומת הלב מגדעון סער, שר חינוך קיצוני וקפוץ, ומעביר אותה אל גדעון סער, הגבר שבחדרי חדרים הצליח לכבוש את אחת הנשים השוות בארץ. מה בעצם ההבדל בין יאנה וקותי, כוכבי “האח הגדול”, ובין גדעון וגאולה, כוכבי הערוץ הראשון? שלאלה שמות של דמויות ב”אלופה” ולאלה שמות של דמויות ב”חסמב”ה”. פוליטיקה עשויה כולה מרכילות. גדעון סער הוא פוליטיקאי מוצלח ועל כן, בהכרח, הוא גם כוכב רכילות מוצלח. הוא רק צריך להתרגל לסטטוס החדש ואז גם הוא, כמו כולם, יתחיל לעבוד בשבילו.

סער. שר חינוך כובשצילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ