מימון המון |

האח הקטן והממזר

אחרי ההצלחה המרשימה של Ouya בקיקסטארטר, מגיעה קונסולה חדשה וזולה אף יותר. האם יש מקום לשתיים על אותה משבצת?

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אחד מפרויקטי מימון ההמון המצליחים ביותר של 2012 היה Ouya, קונסולת משחקים בצורת קובייה המבוססת על מערכת ההפעלה אנדרואיד. כש–Ouya הוצגה באתר קיקסטארטר באביב האחרון, היא נראתה ממש קטנה וממש זולה.

מאז עברו כמה חודשים, ובעקבות ההצלחה של אויה, מגיע מתחרה בשם GameStick שגורם לאויה להיראות גדולה ויקרה. מדובר במוצר בגודל דיסק און קי, שמתחבר ל–HDMI בטלוויזיה, ומתחבר אלחוטית לבקר המשחק. בזמן שאתם לא משחקים, או בזמן נסיעות, אפשר להניח את הקונסולה בתוך חריץ בבקר המשחק. ובעוד אויה עלתה 99 דולר, את הגיימסטיק אפשר לרכוש תמורת 79 דולר.

כמו אויה, גם כאן מדובר במוצר פתוח מאוד למפתחים והאקרים. האנשים מאחורי הקונסולה הזעירה רוצים לקדם את שוק הקונסולות מבוססות האנדרואיד בכך שהם מתכוונים לפתוח את הכלים, השירותים וקהילת המפתחים שלהם לכל יצרן אחר שרוצה ליצור קונסולה.

Ouya

הם מציינים בעמוד שלהם באתר מימון ההמון קיקסטארטר שיש כיום 700,000 משחקים לאנדרואיד. קל להניח שרוכשי הקונסולה ייהנו מכך שתודות להצלחה המסיבית של אויה ‏(מעל 60 אלף תומכים, גיוס של מעל 8.5 מיליון דולר‏), יהיו משחקים לא מעטים לפלטפורמה.

אין ספק שההצלחה של אויה סללה את הדרך לגיימסטיק, אבל נשאלת השאלה עד כמה היא מיצתה את השוק. רבים מאלה שסביר שיתמכו בפרויקט מימון ההמון של קונסולה קטנה וזולה מבוססת אנדרואיד, תמכו כבר בקונסולה הקודמת. בנוסף, בעוד המוצר שלהם קטן יותר ובהחלט נייד יותר, הוא גם פחות מעוצב ומצויד במעבד חלש יותר.

גיימסטיק עברו את סכום היעד שלהם ‏(100,000 דולר‏) תוך מספר שעות, אבל בימים מאז הם לא צברו מומנטום שמזכיר את ההצלחה הכבירה של קודמיהם. בעת כתיבת שורות אלה, מפתחי גיימסטיק גייסו לפרויקט 217,668 דולר מ–2,234 תומכים. זה בהחלט פרויקט מצליח, ומעניין לראות מתמודדים נוספים בשוק שאויה המציאו, אבל בשלב זה הוא לא מהווה איום אמיתי.

GameStick

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ