מימון המון |

פינוקיו, חכה לי

“פינוקיו” מנסה להכניס את קהילת המפתחים החובבים לתוך עולם "האינטרנט של הדברים"

דידי חנוך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דידי חנוך

אחד הטרנדים הבולטים של השנים האחרונות הוא ה”אינטרנט של הדברים”, המגמה לחבר יותר ויותר מכשירים וחפצים לאינטרנט, מה שמאפשר לשלוט בהם מרחוק - או סתם בלי לקום מהכורסה - וגם לקבל מהם מידע לכל מקום. אבל עד כה, האינטרנט של הדברים נבנה בעיקר על ידי חברות. חברות שיכולות לפתח את החומרה והתוכנה שיחברו את המוצרים שלהן לרשת.

“פינוקיו”, פרויקט חדש שמחפש מימון באתר מימון ההמון IndieGogo, הוא ניסיון לשנות את כל זה. מדובר במיקרו־בקר שניתן לתכנת, אשר מגיע עם חיבור אינטרנט אלחוטי אופציונלי. בבירור, לא מדובר במוצר שרובנו נקנה. קהל היעד שלו הוא קהילת המייקרים, האנשים שיוצרים טכנולוגיה בבית. אבל הוא מוצר חשוב, מכיוון שהוא נותן לקהילה הזאת כלי נוח לעשות משהו שהיה קשה יותר לעשות אותו עד כה.

כעת, מי שרוצה ליצור מוצר ביתי שמתחבר לאינטרנט יוכל לעשות את זה בקלות רבה יותר. ומי שרוצה ליצור רשת ביתית של מוצרים שמחוברים כולם לאינטרנט, יכול לעשות זאת. פינוקיו הוא סוג של גרסה אלחוטית של ארדואינו, מיקרו־בקר בקוד פתוח שאיפשר בשנים האחרונות את יצירתם של פרויקטים טכנולוגיים ואמנותיים רבים ומגוונים. עכשיו, פרויקטים כאלה יוכלו לדבר זה עם זה ולהתחבר לרשת.
פינוקיו
http://www.indiegogo.com/pinoccio

פרויקטים שנוצרו עם ארדואינו
Projects–/http://www.instructables.com/id/Arduino

סיכום 2012 - כרך מילואים

בהמשך לסיכום השנה במימון המון שפירסמנו לאחרונה, פירסם אתר קיקסטארטר נתונים משלו לסיכום השנה שחלפה. לפי האתר, ב–2012 תמכו בהצלחה 2,241,475 איש ב–18,109 פרויקטים. הם השקיעו 319,786,629 דולר. תמיכה הגיעה מ–177 ארצות שונות. התחום שבו היו הכי הרבה פרויקטים מצליחים היה מוזיקה, עם 5,067. התחום שגייס הכי הרבה כסף היה משחקים, עם 83 מיליון. 10 אחוז מהסרטים בסאנדנס מומנו בקיקסטארטר. תעשיית מימון ההמון זכתה לגידול של כ–300 אחוז ב–2012, ולא נראה שהקצב יואט בקרוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ