כל אחד והאשה-שטן שלו

השיוך הפוליטי שלכם תלוי באיזו אשה אתם בוחרים לשנוא - גב' נתניהו או גב' זועביכ

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים125
שני ליטמן
שני ליטמן

האווירה מתחממת. הקהל עומד על הרגליים וצועק. איזו אקסטזה באוויר! והנה הן עולות לזירה: בפינה הימנית, בקארה בהיר ונעל בית ביד, שרה “שרה’לה” נתניהו, ובפינה השמאלית, בקארה שחור וחליפת הצלה, חנין “רוחי לעזה” זועבי. הקהל משתולל, העניינים עומדים לצאת משליטה. מזמן לא היה פה דו קרב צמוד כל כך על התואר הנכסף “האשה השנואה בישראל”. מי תזכה בפרס הגדול? ומי משתיהן תקבע את הרכב הקואליציה הבאה?

זירת דעת הקהל הישראלית מתחלקת לשני מחנות ברורים: אלה ששונאים יותר את שרה נתניהו, ואלה שמעדיפים לשטום את חנין זועבי. שתיהן כבר הפכו למיתוסים. לכאורה, אין הרבה דברים משותפים לשתי הנשים הללו, אבל השנאה העזה של הציבור הישראלי כלפיהן הופכת אותן אחיות לצרה. לזועבי אף אחד לא התייחס עד שעלתה על המרמרה, ומאז הפכה למופת וסמל לכל מה שגרוע בערביי ישראל ובשמאל. מה בדיוק עשתה בכנסת לפני אותה טראומה בלב ים? לא ברור. העיתונות לא עסקה בה, ובהתאם גם דעת הקהל, כשם שהיא נוטה לשכוח את כל שאר חברי הכנסת הערבים - הזועביז, בשבילכם - עד שמישהו מקלל אותם או שופך עליהם כוס מים. להקשיב למה שיש לה להגיד זו כמובן לא אופציה בכלל.

נתניהו וזועבי. לא נשים, מיתוסיםצילום: מרק ישראל סלם ומוטי מילרוד

שרה נתניהו זוכה כבר שתי קדנציות, וככל הנראה גם בשלישית, ליחס פסיבי־אגרסיבי שכמותו לא נודע. אף אחד לא יודע מה עושה גב’ נתניהו אבל כולם מתענגים על סיפורי זריקות נעליים. לא נאמר עליה שום דבר ממשי, אבל את כל הטעויות של בעלה מייחסים להשפעה הגרועה שלה עליו מבית ולהחלטות שהיא כביכול מכריחה אותו לקבל. כאשר רוצים לנגח את ראש הממשלה, כמה קל ונוח להשתמש בשרה. שרה לא רוצה את נפתלי בנט בקואליציה, אומרים ה”מקורבים”. בנט עצמו הקפיד לעטות פני נזיר בודהיסטי בכל פעם שנשאל על יחסיו עם שרה, אבל נפשות טובות, מטעמו, יש להניח, פיזרו את השמועות על הסכסוכים ביניהם בתקופת כהונתו כראש הלשכה של בעלה.

ואילו לפיד הכריז בעצמו שלא יקבל את השמאלנים, כלומר הזועביז. אין זה מקרי שכל אחד מהצדדים מוצא לו בובת וודו בדמות אשה שאפשר לחבוט בה בכל הזדמנות. נוח להתפתות לזלזול ולהתנשאות כלפי אשה הבולטת בחריגותה בתוך ים של גברים מבלי לשמוע אותה מדברת פעם אחת. בלי כל קשר למידת האהדה למעשיה של זועבי או לשמועות על מעשיה של נתניהו, ברור שקצת מוגזם להניח שהן האשמות בכל הרעות החולות של השמאל, או של הימין, במדינת ישראל.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ