התינוקות המגודלים נדהמו: לא אוהבים אותנו

על תיכון רבין בכפר סבא, מה חושבים המורים על תלמידיהם ורשימה אחת שדלפה

מורן שריר - צרובה
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר - צרובה
מורן שריר

תלמידי תיכון רבין בכפר סבא הגיעו השבוע לבית ספר עם שלטים שעליהם כתוב “תינוק מגודל”, “חסרת טקט”, “בינוני” ועוד. במסגרת מיצג המחאה שלהם, הילדים לבשו חולצות שחורות וצעקו: “העם דורש צדק חינוכי”. מעניין מאיפה הם לקחו את ההשראה לזה. הם כנראה זכרו שכשהם היו ילדים, לפני איזה שנתיים, הם ראו אנשים צועקים משהו דומה ברחוב. זה נראה מגניב, לעשות מחווה למחאת האוהלים.

אלא שלילדים מכפר סבא אין על מה למחות. הסיבה להתפרצות הזעם התיאטרלית הזאת היא מסמך פנימי של בית הספר שבטעות התגלה. במסמך מצורפים שמות תואר לחלק מהתלמידים במסגרת הכנות לנסיעה הבית־ספרית לפולין. מה שהדהים את התלמידים זו התגלית שהמורים מחזיקים בדעה שלילית עליהם. נער אחד הופתע לגלות שבעיני המורים הוא “תינוק מגודל” ומישהי אחרת נדהמה מכך שבחדר המורים מרכלים על זה שיש לה “קטע עם בנים”.

ומה היו מגלים המורים אם היו נכנסים לעמודי פייסבוק של התלמידים או אם היו נחשפים להתכתבויות הוואטסאפ של הילדים במהלך השיעור? בטח יש שם גידופים גרועים בהרבה.

אפשר להגיד שאין סימטריה כי המורים הם אנשים בוגרים ומייצגים את מערכת החינוך אבל בסופו של דבר, נערים ונערות שדורשים כבוד ושלא יתייחסו אליהם כאל “תינוקות מגודלים”,
יכולים להתמודד עם העובדה שהם תקועים באותה כיתה ובאותה מערכת מיושנת ומדכאת עם אנשים מיואשים ויש ביניהם חוסר הערכה הדדית. תתבגרו, גם אתכם לא סובלים.

ההפגנה בכפר סבא. ראו משהו דומה ברחוב

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ