המדפסת שעושה הכל בקטן

Mprinter רוצה להחיות את הנייר - אבל מוותרת על ה-A4 לטובת נייר של קבלות. מוזר? מיותר? אז איך לעזאזל היא גייסה יותר מפי 6 מהסכום המבוקש בקיקסטארטר?

דידי חנוך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דידי חנוך

מדפסות הן אחד התחומים שבהם חברות טכנולוגיה מנסות לחדש כדי לשרוד, ועד כה ללא הצלחה ניכרת. Mprinter, פרויקט מימון ההמון שנדווח עליו כאן השבוע ‏(פרויקט שממומן מראש על ידי תומכים ומשתמשים עתידיים, באמצעות אתר אינטרנט‏) מנסה לשנות את המגמה ולהחיות את הנייר המודפס באופן חדש.

Mprinter היא מדפסת זעירה, שמתחברת לאינטרנט באמצעות כבל USB או WiFi, ומשמשת שרת הדפסות. המדפסת משתמשת בהדפסה תרמית, כך שלא צריך להחליף לה דיו, וניתן לקנות את הנייר שלה בחנויות לציוד משרדי, שכן זה אותו הנייר שבו משתמשים להדפיס קבלות בקופות ובמוניות.

ומה היא מדפיסה? כל דבר קטן, בעיקרון: ממתכונים לנתוני מזג אוויר לציורים. היא יכולה להדפיס בזמן אמיתי פידים מטוויטר או פייסבוק, ותמונות מפליקר. ואפשר פשוט לפתוח את תוכנת העריכה ולהדפיס טקסט. למדפסת יש ערכת פיתוח פתוחה, כך שמפתחי תוכנה יוכלו לכתוב לה מגוון יישומים, בעיקר מכיוון שהיא מתבססת על סטנדרטים פתוחים ומקובלים ברשת.

מתוך עמוד הקיקסטארטר של mPrinter

המפתח, אנדי מולדוני, תיכנן במקור להשיק את המדפסת עם יישום לאייפון ואייפד, בנוסף לגישה באמצעות דפדפן המחשב. אבל בעקבות הביקוש מהמשתמשים, הוא הודיע שיוסיף יישום אנדרואיד שיהיה זמין עם השקת המוצר.

מדפסת עם קישוריות USB עולה במסגרת קמפיין הקיקסטארטר 80 דולר. מדפסת שיש לה גם קישוריות אלחוטית עולה 125 דולר. מפתח ה–Mprinter רצה לגייס במקור 10,000 דולר. בעת כתיבת שורות אלה, הקמפיין גייס כבר יותר מ–64 אלף דולר, ונותרו לו עוד עשרה ימים. מתברר שיש אנשים שעדיין רוצים להדפיס על נייר, כמה מיושן.
המדפסת תישלח לתומכי הקמפיין בפברואר 2013.

לעמוד ה- Mprinter באתר Kickstarter

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ