מימון המון |

המסוק שמופעל בכוח המחשבה

קסדת EEG, בשילוב בסיס דמוי פירמידה המשמש גם כשלט רחוק, מאפשרת לשלוח מידע אודות גלי המוח - שמתורגם להוראות למסוק. ככל שהריכוז עולה, המכשיר טס גבוה יותר

דידי חנוך, מוסף הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דידי חנוך, מוסף הארץ

אחד הכוחות הפופולריים בעולם הקומיקס והמדע הבידיוני הוא טלקינזיס - היכולת להזיז דברים בכוח המחשבה. מוצר מימון ההמון של השבוע מבטיח גרסה מעט מוגבלת, אך מרשימה, של היכולת הזאת.

Puzzlebox Orbit הוא מוצר שמורכב משלושה חלקים: קסדת EEG, בסיס דמוי פירמידה שמשמש גם כשלט רחוק ומסוק. כשהמשתמשת שחובשת את הקסדה מתרכזת, הקסדה שולחת את המידע אודות גלי המוח שלה לפירמידה, שמתרגמת את המידע להוראות למסוק. ככל שהמשתמשת מתרכזת יותר, כך המכשיר עולה גבוה יותר. ניתן גם לתכנת הוראות מורכבות יותר. לדוגמה, ניתן לתכנת רמת ריכוז מסוימת להוראה “טוס שמאלה”. הפירמידה מציגה את רמת הריכוז ואת רמת הרגיעה של המשתמשים באמצעות אורות כחולים ואדומים. ניתן גם לוותר על הפירמידה ולהשתמש בסלולרי כאמצעי לשליטה במסוק. הערכה הזולה ביותר שמוצעת בקיקסטארטר כוללת מתאם אינפרה אדום לסלולרי, שמאפשר לו לשלוט במסוק, לאחר שהוא מתחבר בבלוטות’ לקסדה.

הטכנולוגיה שבה משתמשים בחברת פאזלבוקס היא בקוד פתוח, והחברה מעודדת מפתחים למצוא יישומים חדשים, כך שאם הקמפיין יזכה להצלחה, המסוק שלכם עשוי לגלות גם יכולות חדשות ומעניינות. בגרסה הבסיסית ביותר, ניתן לקבל את המסוק הכדורי ומתאם אינפרה אדום. גרסה מתקדמת מאפשרת למשתמשים לרכוש גם את קסדת EEG והגרסה המתקדמת ביותר מאפשרת למשתמשים לרכוש את כל הערכה, כולל הפירמידה. בזמן כתיבת שורות אלה, זו הגרסה המצליחה ביותר.

פאזלבוקס מייצרים מסוקים שניתן לשלוט בהם באמצעות קסדות EEG כבר שנתיים, אבל זו הפעם הראשונה שהטכנולוגיה שלהם מאפשרת להם ליצור מוצר לציבור הרחב. אחד הדברים המאפשרים להם לעשות זאת הוא השימוש במדפסת תלת־ממד. יומיים מהשקת הפרויקט, גויסו יותר מ–4,000 מ–10,000 הדולרים הדרושים להצלחת הקמפיין. אבל קצב הגיוס גובר, וניתן לשער שעד הזמן שבו תקראו את שורות אלה, הקמפיין כבר יגיע למימון מלא ומעבר לכך.

כתבות מומלצות

תומכים בזכות להפיל ומתנגדיהם מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון, היום

מה המשמעות של ביטול פסיקת "רו נגד וייד" ומדוע זה נעשה עכשיו?

ג'קי לוי

"הדביקו לי דימוי של ירושלמי. זרמתי עד שהבנתי שאנשים מאמינים בזה"

מפונים ממריופול לצד בדלנים פרו־רוסים בכפר בזימנה, בחודש שעבר. חלק מהפליטים נשלחו לסיביר

הם פונו מאזורי המלחמה לשטחי רוסיה. הבעיה: לא כולם רוצים להיות שם

תחרות "גו " רפיד באוניבסטיה הסינית הבינלאומית בפתח תקווה
ו
  


מילום :תומר אפלבאום

 
האונ'
סינים
סיני
סין
משחק
משחקים
צחרות

קפצנו לאליפות ישראל ב"גו" באוניברסיטה הסינית בפתח תקוה

לפיד ושר החוץ הטורקי, אתמול באנקרה. ראש ממשלת המעבר יצטרך להתנהל בזהירות, ובידיעה שברחבי המזרח התיכון עוקבים אחרי כל צעד

כרה"מ לפיד יעדיף להימנע מהסתבכות צבאית, אבל עשוי לפזול שמאלה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ