פחד הבמה של יאיר לפיד

מוזר אבל דווקא הופעות טלוויזיוניות הן החולשה הגדולה של הפוליטיקאי לפיד

איילה פנייבסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איילה פנייבסקי

נחמה דואק התעקשה השבוע לשאול את יאיר לפיד אם הוא יודע כמה עולה נסיעה באוטובוס וכמה עולה לחם אחיד. בדרך כלל מה שקורה בערוץ הכנסת נשאר בערוץ הכנסת, אבל הקטע הזה דווקא מצא את דרכו מתוכניתה של דואק ללב הזירה שבה ויכוחים מהסוג הזה מתנהלים היום באמת, כלומר לפייסבוק, עם ערימת שיתופים נאה וטיעונים עיקשים לטובת שני הצדדים.

האמת, מכל הבעיות עם יאיר לפיד, העובדה שהוא כן או לא יודע כמה עולה מה, לא משנה כלום. גם נחמה דואק כנראה לא פותחת את הבוקר עם קו 405 ולא זוללת לחם אחיד כל היום. וגם אם יאיר לפיד היה שולח מישהו לבדוק בשבילו כמה עולה נסיעה באוטובוס, או אפילו מה מחיר ביקור רנדומלי אצל הסנדלר, זה כנראה לא היה הופך אותו ליותר סוציאליסט, או לפחות מנותק.

זו לא היתה התקרית היחידה שבה לפיד יצא לכל הפחות לא־מנצח מעימות עם האקס־קולגות שלו בטלוויזיה. הראיון שהוא העניק ל”אולפן שישי”, כמה שבועות אחרי שהפסיק להנחות אותה, היה מופע אימים של כל הצדדים, ורק השבוע התחוללה תקרית מביכה נוספת, הפעם בערוץ 1, שבמסגרתה חנן קריסטל התעקש ש”יש עתיד” היא “רשימה” ולא “מפלגה”, ולפיד הגיב בבהמיות מפתיעה עם: “תראה חנן, זה בסדר שבעיניך אנחנו לא מפלגה כי בעיני אתה לא פרשן אז זה מסתדר”. קריסטל קטל אותו בתגובה שלווה למדי: “אני יודע שלא עשית דוקטורט במדעי המדינה, אבל זה הסיפור”.

ההתנצחות בין לפיד וקריסטל

לפיד בטח לא חשב שההופעות הטלוויזיוניות שלו יפריעו לו לקמפיין. להפך, זה הכישור הברור היחיד שהוא הביא איתו לזירה הפוליטית. אז למה הוא פתאום כל כך גרוע בזה? יכול להיות שכחלק מהזחיחות הכללית, הוא היה בטוח שיהיה בסדר ולא חשב שהוא צריך ייעוץ תקשורתי רציני או הרבה הכנה מוקדמת. אבל מעבר לזה, במקרה של לפיד ולצערו, נראה שפשוט יש לנו למה להשוות. ראינו איך הוא נראה כשהוא נמצא באזור המוגן שלו, מראיין כוכבים מזדמנים או מנהיג את להקת הטסטוסטרון הכל־ישראלית של “אולפן שישי”. אנחנו יודעים איך הוא נראה כשנוח לו. וכרגע, הוא פשוט נראה לא במקום: כועס, נעלב, מבולבל ואגרסיבי, בלי טלפרומפטר שיציל אותו. בסופו של דבר, יהיה מדהים אם דווקא הזירה הטלוויזיונית שהביאה אותו עד הלום ‏(היא ואבא‏), תהיה גם זו שתפרק את המותג של יאיר לפיד. המגיש לשעבר של “אולפן שישי” היה אוהב את הסיפור הזה.

לפיד בריאיון לנחמה דואק (הקטע המדובר ב-04:28)

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ