מימון המון |

כנסת פתוחה רוצה להתעדכן

הסדנה לידע ציבורי שעומדת מאחורי כמה מהיוזמות המעניינות והחשובות ברשת בתחום השקיפות השלטונית מבקשת עזרה

דידי חנוך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דידי חנוך

אתר כנסת פתוחה של העמותה “הסדנה לידע ציבורי” הפך בשנים האחרונות למקור מידע חיוני לכל מי שרוצה לדעת מה בדיוק עושים חברי הכנסת. אילו הצעות חוק הם הציעו, מה הנוכחות שלהם במשכן ובוועדות, כמה מסמכים הזמינו ממכון המחקר והמידע של הכנסת ועוד שפע של נתונים. אפשר גם לעקוב באתר אחר אג’נדות שונות, ולראות באיזו מידה מחויבות הסיעות לתחומים שבהן הן מכריזות על מחויבות ועניין. הנתונים באתר הפכו לכלי שמשמש עיתונאים, בלוגרים וגולשים, ולחלק מהשיח הציבורי. יש לאתר גם אפליקציה למכשירי אייפון ואנדרואיד, שמאפשרת גישה לנתונים מכל מקום.

בבחירות 2013 צפויה תחלופה משמעותית בכנסת ישראל. סיעות חדשות, חברי כנסת חדשים ומספר רב של נתונים שיש לעדכן באתר. בסדנה למידע ציבורי יש 60 מתנדבים פעילים ושלושה שכירים, והכנסת החדשה תחייב אותם למאמץ גדול של עדכון האתר על מנת להמשיך במעקב השוטף אחר הפוליטיקאים. במקביל, אתר כנסת פתוחה עובר גם שדרוג ממשקי, שאמור להפוך את המידע לזמין ונוח יותר לשימוש.

כדי לבצע את הפרויקט הזה במהירות, פתחה העמותה פרויקט באתר מימון ההמון Headstart, שבו היא מנסה לגייס ממשקיעים 40 אלף שקל. מכיוון שזו עמותה ללא מטרת רווח ואין לה מוצר, התמורה למשקיעים - פרט לעצם התמיכה בפרויקט - מגיעה בדמות חולצות, תעודות הוקרה, סטיקרים וקרדיט באתר.

בעת כתיבת שורות אלה, גויסו לפרויקט 10,000 שקל מ–70 תומכים, כאשר נותרו לו 23 ימים. זהו פרויקט מסוג “הכל או לא כלום”, כך שהעמותה תקבל את הכסף רק במקרה שבו תעמוד ביעד הגיוס השאפתני שהציבה לעצמה.

http://www.headstart.co.il/project.aspx?id=784

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ