המילה |

ברוכים הבאים לכלוב של הטלוויזיה

מלבן תלוי בסלון. תמונות זזות. אנשים הופכים לעכברים. מחר בבוקר תפגוש אדם-עכבר כזה. יהיה לך קל יותר לדרוך עליו

אלון עידן
אלון עידן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלון עידן
אלון עידן

אנשים רצים בהיסטריה בתוך כלוב ואוספים מכשירי חשמל. וכל כך קשה לכתוב על זה משהו, כי מה כבר אפשר לכתוב על אנשים שרצים בהיסטריה בתוך כלוב ואוספים מכשירי חשמל.

זה משודר ביום שישי בערב, בערוץ 2. כלומר מאות אלפי אנשים מביטים באנשים שרצים בהיסטריה בתוך כלוב ואוספים מכשירי חשמל. וכמעט שאי אפשר לומר על זה משהו מעבר לדבר עצמו.

אסור לכתוב שזה “עלבון לאינטליגנציה” דווקא משום שזה “עלבון לאינטליגנציה”. כשכותבים “עלבון לאינטליגנציה” על משהו שמתבקש שיכתבו עליו שהוא “עלבון לאינטליגנציה” זה עלבון לאינטליגנציה.

אפשר לכתוב על עכברים. אפשר לכתוב שבזמן שהם רצים בהיסטריה ואוספים מכשירי חשמל, התמונה שעולה לראש היא של עכבר. אפשר לכתוב שביום שישי בערב, בערוץ 2, אנשים הופכים לעכברים.

מה שטוב בעכברים זה שיותר קל איתם. יותר קל לדרוך עליהם, יותר קל לעשות עליהם ניסויים, יותר קל להתעלל בהם, יותר קל להרוג אותם. זה טוב שאפשר להרוג מישהו בלי ייסורי מצפון ורגשי אשמה. זה טוב מאוד.

מלבן תלוי בסלון. תמונות זזות. אנשים הופכים לעכברים. מחר בבוקר תפגוש אדם־עכבר כזה. יהיה לך קל יותר לדרוך עליו, להתעלל בו, להרוג אותו. טוב שיש מלבן בסלון.

העכברים רוצים מכשירי חשמל. רק מכשירי חשמל. טלוויזיה, מקרר, תנור, MP3, איי־רובוט, פלייסטיישן, קומקום. כן, גם קומקום. קומקום הוא הקו שמפריד בין אנשים לעכברים.

העכברים היסטריים. הם מזילים ריר. בולעים ומקיאים. כמו חזירים. עכברים־חזירים. הם דוחים. נחותים. אני לא.

הם עכברים־חזירים ואני לא. זהו, לא צריך יותר מזה כדי לפתוח את המלבן שתלוי בסלון.

לפני כמה דקות דיבר שם אדם בשם אמנון אברמוביץ’. דיבר יפה דווקא. עכשיו עכבר־חזיר מעמיס קומקום ושואב אבק. אדם ועכבר. אדון ועבד. במרחק של חמש דקות.

אסור לכתוב “עלבון לאינטליגנציה”, כי זה לא “עלבון לאינטליגנציה”. זה משהו אחר בכלל: זה מכשיר שהופך אדם לעכבר.

הרבה אנשים רוצים להפוך אנשים אחרים לעכברים, כי הרבה אנשים רוצים לדרוך על אנשים אחרים בלי להרגיש כלום. והרבה יותר אנשים רוצים להפוך בעצמם לעכברים כדי לא להרגיש כלום.

כך שזה לא “עלבון לאינטליגנציה”, זה בסך הכל מכשיר המרה.

מלבן תלוי בסלון. איש עם חליפה אומר שהיה מאוד כיף להכיר את שני העכברים. שני העכברים מודים לו על הניסוי שעשה בהם. הם יוצאים מהמלבן עם טרקטורון וחוזרים לחיים. הם מאושרים. הם כבר יסתדרו איכשהו עם הזנב שגדל להם מאחור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ