המילה |

ידידו הטוב ביותר של היקינתון

עו"ד דוד שמרון הוא הרבה דברים. אבל לפני הכל הוא היועץ המשפטי של מועצת הצמחים

אלון עידן
אלון עידן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלון עידן
אלון עידן

מועצת הצמחים. יש דבר כזה. וכן, יש לה אחריות גם על פירות. בכל מקרה, אותנו זה לא מעניין. אותנו מעניינים הדברים הגדולים: שוויון בנטל, שלום עם הפלסטינים, האיום האיראני, ההוא מהמוסד שאומרים שהתאבד. מועצת הצמחים? אין לנו שום בעיה עם מועצת הצמחים.

אבל במועצת הצמחים אנחנו מונחים, בדיוק שם, בין המלפפון לפטרוזיליה. במועצת הצמחים, בחדר בפינה, איפה שאף אחד לא רואה, אנחנו הכורסאות. ופעם בכמה זמן נוהגים להיכנס לחדר הזה “האיום האיראני”, “הסכסוך הפלסטיני”, “השוויון בנטל”, ולהתיישב עלינו. ואחרי כמה מלמולי נימוסים, ולחיצות ידיים רשמיות, הם מתחילים להשתחרר. ואז הם מורידים את התחפושות הגדולות של היומיום ומתחילים לעבוד.

דוד שמרון הוא הרבה דברים. הוא עורך דין, הוא היועץ המשפטי של מועצת הצמחים והוא גם חבר של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. את החברות ביניהם הוא מתאר כעת, בבית המשפט, כ”קשר אמיץ”. השימוש במילה “אמיץ” מעניין: כדי להיות חבר של האיש הכי חזק במדינה אין צורך ב”אומץ”. “אומץ” נדרש כדי להיות זה שמתנגד לאיש הכי חזק במדינה. אבל במקום שבו הכל הפוך, הכל הפוך.

בכל מקרה, עו”ד שמרון מונה על ידי שר החקלאות, ישראל כץ - ההוא מהדילים בפריימריז של הליכוד - ליועץ המשפטי של מועצת הצמחים. תפקיד חשוב, כי הוא כולל גם אחריות על הפירות. למה דווקא הוא? כי הוא עורך דין מצוין. בדיוק כמו שהמנכ”ל בפועל של מועצת הצמחים, מיכאל איילון, מונה לתפקיד בשל יכולות הניהול שלו, ולא בגלל שהוא פעיל ליכוד מהמושב ישרש.

בכל מקרה, עו”ד שמרון הוא לא פוליטיקאי חלילה, הוא רק “נמצא בפריפריה של החיים הפוליטיים”, כהגדרתו. גם השימוש במילה “פריפריה” מעניין: האם להיות היועץ המשפטי של ראש הממשלה, חבר במועצות מנהלים, חבר בדירקטוריונים, עורך דין שמטפל בפרויקט נדל”ן רחב היקף, חבר צוות 100 הימים לקראת הקמת הממשלה הנוכחית, זה להיות ב”פריפריה”? כי אם כן, אז איפה זה בדיוק המרכז? אבל במקום שבו הכל הפוך, הכל הפוך.

בכל מקרה, השופטים מנסים להבין מדוע עו”ד שמרון ביקש בתחילה 10,000 דולר לחודש עבור שירותי הייעוץ למועצת הצמחים, אך מאוחר יותר שינה את בקשתו ל–18 אלף דולר לחודש. עו”ד שמרון לא מבין מה בדיוק לא ברור פה. הרי זה מה שקורה כש”לא מצליחים להגיע להסכמה על שכר”. מה שקורה זה ש”הולכים הביתה, לא קרה שום דבר, אכלנו בורקס בישיבה ושלום על ישראל”.

צודק, ככה בדיוק זה עובד במדינת “בורקס ושלום על ישראל”. יש מועצת צמחים, שכוללת אחריות גם על פירות, ובמועצה הזאת, בין המלפפון לפטרוזיליה, נפגשים פעם בכמה זמן ה”איום האיראני”, ה”סכסוך הפלסטיני” וה”שוויון בנטל”, שותים כמה כוסיות, משתחררים, מורידים את התחפושות וסוגרים עסקאות.

“הסכסוך הפלסטיני”: תרשום פה 10,000 דולר שכר טרחה, אחר כך כבר נשנה ל–18,000 דולר.

“האיום האיראני”: ואם בבית המשפט ישאלו למה 10,000?

“הסכסוך”: נגיד שזה היה מספר די שרירותי.

“השוויון בנטל”: ואם ירצו לדעת למה שינינו ל–18,000 דולר?

“הסכסוך”: נגיד את האמת, שזה לא שכר גבוה, גם לא יחסית למה שאנחנו מקבלים במקומות אחרים.

בכל מקרה, אותנו לא מעניינת מועצת הצמחים, למרות שיש לה אחריות גם על הפירות. ועו”ד שמרון, החבר האמיץ של ביבי, ההוא מהפריפריה של הפוליטיקה, גם הוא לא מעניין אותנו. וגם לא החברים שלו, שנפלו על התחת כששמעו שהוא מקבל רק 18,000 דולר לחודש. הם אמרו לו: “מה אתה משוגע? אתה עובד בשכר בייביסיטר”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ